З такими словами застереження виступив суддя Верховного Суду США Антонін Скалія. Якщо Верховний Суд винесе рішення, що одностатеве подружжя — це конституційне право кожного громадянина США, тоді федеральний уряд зможе примушувати духовенство різних християнських деномінацій, зокрема духовенство Католицької Церкви, та духовенство інших релігійних громад уділяти благословення шлюбу одностатевим парам, якщо ж вони відмовляться, то втратять надане їм право уділяти санкціоновану державою церемонію шлюбу. Їх змусять це робити всупереч їх релігійним переконанням.
Верховний Суд США 28 квітня цього року слухав дебати з приводу справи Obergefell v. Hodges, яка ставить питання чи Конституція США забороняє окремим штатам мати власні закони, які визначають шлюб як союз одного чоловіка і однієї жінки.
Суддя Скалія наголосив, якщо хтось із духовенства відмовиться уділяти благословення шлюбу будь-якій подружній парі, тоді його позбавлять взагалі права бути уповноваженим державою свідком церемонії укладання подружжя.
«Кожен штат дозволяє духовенству благословляти укладання шлюбу, і така церемонія визнається окремим законом у кожному штаті» — сказав Скалія. «Така практика може змінитись, припускаю, коли буде прийнято поправку до конституції США, що кожен штат повинен гарантувати укладення шлюбу для осіб однієї статі». Сьогодні духовенство виконує подвійну роль: служить релігійний обряд шлюбу і підписує легальний документ про визнання укладення шлюбу. Якщо ж духовенство відмовлятиметься служити обряд шлюбу для одностатевих пар, тоді уряд позбавить їх правового становища, тобто не буде визнавати укладені за їх участі шлюби.
Уряд отримає повноваження, щоб примушувати інших поводитись всупереч власним переконанням на догоду державній владі. «Я стурбований тим, чи вистарчить мудрості членам Верховного Суду, щоб не запроваджувати вимоги через поправки до Конституції, щоб змушувати своїх громадян поводитись всупереч власним релігійним переконанням» — продовжив Скалія. Він свідомий того, що більшість християнських деномінацій «правдоподібно не змінять свого ставлення до питання про природу шлюбу».
Суддя Скалія згадав про головну відмінність між законами штатів, у яких може існувати принцип вийнятку з огляду на пошану до релігійних переконань, та правом на «одностатевий шлюб» у Конституції, що нівелює принцип вийнятку з огляду на релігійні чи особисті переконання. «Там, де штати змінили визначення шлюбу через прийнятий закон, також могли передбачити вийнятки, коли хтось висловлює власне ставлення до одностатевого шлюбу, власні переконання. Але коли це буде закріплене у Конституції США… тоді духовенство, яке має право засвідчувати укладення шлюбу, чи зможе відмовитись бути свідком для одностатевої пари? Чи буде така ситуація можливою після змін у Конституції?» Це зауваження прозвучало на дебатах у Верховному Суді, і було зустріте аргументом про «право на вільне сповідування релігійних переконань», закріплене у загальній декларації людських прав.
Суддя Скалія зауважив, що існуючі заборони у окремих штатах на укладення одностатевого шлюбу є реальними законами штату. Якщо залишити окремим штатам приймати рішення про визначення шлюбу, тоді можна зберегти принцип вийнятку з релігійних переконань. Однак держава може вирішити, що двоє чоловіків можуть укласти шлюб, тоді духовенство буде змушене уділити шлюб такій парі в імені влади, яка їх для цього уповноважила. Суддя Скалія, католик, сказав, що важко сподіватись, що принцип вийнятку з релігійних переконань може стати конституційним правом. Духовенству дається повноваження засвідчувати укладення шлюбу лише за умови, що воно буде користуватись цими повноваженням відповідно до Конституції США.
«Я не уявляю ситуації, коли представник духовенства скаже: «Я лише уділяю шлюб чоловікові й жінці, але не особам однієї статі». Відразу буде реакція: «Я не можу їм відмовити».
Це також спричинить ситуацію, коли держава буде віддавати перевагу ліберальним релігійним деномінаціям, наприклад Єпископальній Церкві США, а традиційні деномінації, наприклад Католицька Церква, будуть у немилості. Визнання права на легальний шлюб для одностатевих пар поставить релігійні права під загрозу їх порушення.