17 червня, відбулися парламентські слухання на тему «Сімейна політика України — цілі та завдання», які ініціювало Міжфракційне депутатське об'єднання «За духовність, моральність та здоров'я України» з метою посилення захисту сімейних цінностей та формування нової сімейної стратегії України.
Про це повідомляє прес-служба Міжфракційного депутатського об'єднання «За духовність, моральність та здоров'я України»
Парламентські слухання відбулися в залі засідань Верховної Ради України. В них взяли участь керівництво Верховної Ради України, представники ООН, ЮНІСЕФ, Ради Європи, представники Кабінету Міністрів України, керівники профільних комітетів, народні депутати та близько 1000 представників місцевих органів влади, церков, громадськості, науковців та профільних управлінь Облдержадміністрацій з’їхались з різних регіонів України, щоб в один голос заявити про необхідність нового підходу до інституту сім’ї в Україні.
Як заявив Павло Унгурян, депутат Верховної Ради України, Голова Міжфракційного депутатського об'єднання «За духовність, моральність та здоров'я України»: «Український народ за багатолітню історію увібрав у свою культуру кращі моральні та етичні цінності, які стали основою для побудови міцної та щасливої сім'ї, що завжди було головною цінністю наших батьків і прадідів.
Однак сьогодні ми мусимо захищати українську родину, яка зазнала серйозних руйнувань протягом останнього десятиліття. Більше того, різноманітні деструктивні сили активізувалися та використовують усі можливості аби зруйнувати українські сімейні та духовні традиції, нав'язуючи аморальні цінності.
Тому ці парламентські слухання є вкрай важливими і повинні стати майданчиком, з якого розпочнеться новий свідомий підхід до інституту сім’ї в Україні»
Присутні на парламентських слуханнях проявили однодушність в обговоренні питань відповідального батьківства, патріотичного виховання, розподілу батьківських обов'язків, помітного рівня бідності багатодітних сімей, виплати аліментів, цивільних шлюбів, народження дітей поза шлюбом, зовнішніх аморальних загроз, низького соціального та житлового забезпечення сімей.
Значну увагу було приділено новітнім сімейним проблемам породжених війною в Україні, коли гинуть чоловіки, годувальники, батьки, часто члени сімей змушені жити порізно, а сім'ї-пересенці не завжди мають відповідні умови для проживання.
Не оминули увагою дітей інвалідів, домашнє та сексуальне насилля в сім'ї, дітей, котрі проживають в інтернатах, ефективність домів сімейного типу, питання сімей, які усиновлюють дітей.
Також обговорювалася важливість освіти у формуванні сімейного світогляду дитини, створення інститутів сім'ї для передшлюбної підготовки молоді та кредитування молодіжного житла.
Учасники Парламентських слухань, відзначаючи, що інститут сім'ї в Україні є важливою ланкою українського суспільства, де зростають та виховуються діти, де формується особистість людини, звернулись з рекомендаціями до Президента України установити в Україні День батька; до Верховної Ради України прискорити прийняття відповідних законопроектів, які сприяють захищенності та зміцненню української родини; до Кабінету Міністрів України щодо посилення заходів для підтримки інституту сім'ї.
Микола Кулеба уповноважений Президента з прав дитини у своєму виступі закликав Президента України, Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України серйозно підійти до рекомендацій цих парламентських слухань.
Загалом парламентські слухання «Сімейна політика України – цілі та завдання» показали актуальність даної теми в українському суспільстві та підкреслили консолідацію політиків, науковців, громадськості та духовенства навколо захисту традиційної української сім'ї, яка базується на християнських цінностях!
Джерело: CREDO