Синод: велике «ТАК» сім’ї

1234kjhgfdУ ватиканській Залі Печаті відбулася прес-конференція, що підсумувала останній день роботи Синоду на тему сім’ї. Як і на попередніх зустрічах із прессою, особливим чином наголошувалося на синодальності, необхідності слухання, розпізнання та супроводу сімей.

У ході роботи Синоду конференції, які о. Федеріко Ломбарді щодня проводив о 13. 00, слугували одним із основних джерел інформації про те, що відбувалося у стінах зали нарад. Остання стала чимось на кшталт підсумку тритижневої праці Отців. На зустріч журналістів із речником Апостольського Престолу прийшли також кардинал Раймунду Дамассену Ассіс, єпископ Апаресіди, кардинал Крістоф Шенбрн із Відня та генеральний настоятель Згромадження Малих Братів Ісуса о. Ерве Жансон.

Отець Федеріко Ломбарді пояснив, що кінцевий документ Синоду готовий. На останньому етапі підготовки до нього внесли 48 змін, запропонованих напередодні. Глава прес-служби Апостольського Престолу зазначив, що цей надзвичайно важливий документ складається із 94 пунктів.

Кардинал Ассіс розповів, що Синод відбувався у надзвичайно братерській атмосфері та діяв згідно з новими принципами. Він переконаний, що нові правила (наприклад, те, що дискусії ґрунтувалися на «Instrumentum Laboris»), допомагали праці Синоду. Владика переконаний: завдяки взаємному слуханню та духові спільноти, що панував на Синоді, вдалося дійти спільних висновків. Він нагадав також слова Святішого Отця, який зазначив, що Синод — це не парламент або місце боротьби; Синод — це час і місце для того, аби слухати одне одного та слухати Святого Духа.

Кардинал Шенборн підтвердив: нова методологія перевірила та налагодила процес загалом; він переконаний: відбувся великий крок уперед згідно з намірами Папи, який вважає синодальність шляхом Церкви. Архиєпископ Відня наголосив, що плодом двох років дискусій усієї Церкви на тему сім’ї є велике «так» сім’ї та підтвердження її фундаментального значення. Він зазначив теж, що дехто може бути розчарований кінцевим документом, адже темі гомосексуалізму там призначено небагато місця. Тема ця висвітлена в контексті опіки над особами, що мають гомосексуальні нахили. Щодо Причастя для розлучених та повторно одружених ключовим є слово «розпізнання», переконаний ієрарх. Не існує «чорно-білих» ситуацій, а Папа як колишній єзуїт добре знає, як важливо усе зважити та розпізнати.

Отець Жансон розповів, що брав участь у Синоді як представник богопосвячених осіб. Він поділився своїми враженнями та здобутим досвідом, а також повторив слова Папи Франциска стосовно синодальності як шляху Церкви.

Кардинала Шенборна запитали, чи він не боїться, що децентралізація призведе до розпаду Церкви як такої та спричинить створення національних Церков. Тоді кардинал Ассіс зазначив, що окремі конференції є лише допоміжною структурою та діють у дусі сопричастя з усією Вселенською Церквою, і подав до прикладу Конференцію єпископів Південної Америки.

Один із журналістів поцікавився позицією Церкви стосовно гомосексуалізму. Кардинал Шенборн у відповідь зазначив, що все записано у Катехизмі Католицької Церкви, і нема потреби до цього повертатися.

Стосовно Причастя для розлучених, що живуть у нових зв’язках, кардинал не дав чіткої відповіді та наголосив на потребі розпізнання й товаришування таким особам; це ж стосується пар, які мешкають разом без церковного шлюбу. Кардинал знову нагадав слова Святішого Отця стосовно того, що Церква має бути матір’ю та повинна уникати засудження.


Джерело: CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *