«Це ще один крок на шляху до створення генетично модифікованих дітей» – цими словами директор британського Католицького інституту біоетики (Anscombe Bioethics Center) в Оксфорді професор Давид Альберт Джонс прокоментував спірне рішення про можливість модифікації людських ембріонів.
Про це оголосила у Великобританії Рада плідності та ембріології людини (HFEA). Це дозволяє вченим проводити експерименти у сфері генетичної модифікації людських ембріонів. Це перший такий закон у Європі.
«Це рішення є останнім кроком, після спроби клонувати людські ембріони, до створення гібридних людсько-тваринних ембріонів і виробництва ембріонів, що походять від трьох батьків», – зазначає проф. Джонс. Він додає, що досі всі такі рішення супроводжувалися перебільшеними обіцянками щодо лікування або профілактики захворювань. Насправді, йдеться про щораз аморальніші експерименти на людях на ранніх стадіях їхнього розвитку.
«Реальні обіцянки, що стосуються генетичних методів повинні стосуватися пошуку етичного та ефективного лікування дітей і дорослих, які народилися з хворобами, для яких поки не існує жодного лікування. Дослідження повинні зосередитися на розвитку соматичної генної терапії, яка є безпечною і ефективною, а не на деструктивних експериментах на ембріонах», – говорить проф. Джонс.
Джерело: MCI