Кожне подружжя може стати святим. Головне – жити з Богом

Йоаким і Анна, Захарій і Єлизавета – це ті святі подружжя, про які ми знаємо та до яких молимося. Про інші нам мало відомо, або й нічого невідомо. А їх чимало, навіть у ХХ столітті є родини, які проголошені блаженними. Невже XXI століття не матиме своїх святих сімей? Таке питання поставили перед собою організатори. І вони стверджують, що католицька Церква може дати світові святі подружжя у цьому столітті. Як цього досягти, священники Івано-Франківська розповідають впродовж «Тижня сім’ї».

«Тиждень сім’ї» в Україні відзначають вже кілька років. Це свого роду міжнародний рух, адже різні християнські спільноти та організації об’єдналися навколо однієї мети. На тиждень часу відвернути увагу суспільства від буденних справ, поганих новин та негативу і привернути її до найважливішого в житті – сім’ї.

Голова комісії у справах родини Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ о. Юрій Прилепський переконаний, що такий тиждень може зміцнити не одну сім’ю, а декого й привести до святості. 

 «Думаю, кожен зі мною погодиться, що нема чогось дорожчого і кращого від родини. В сім’ї ми народжуємося та виховуємося. Минають роки і, ставши дорослими, ми створюємо свої сім’ї. І коли ти питаєш чоловіка чи жінку: «Що для вас найдорожче?», то у відповідь чуєш, що це родина. Ми кожного року намагаємося привертати увагу до питання сім’ї. І не випадково обрали саме цей період, адже 10 травня святкували День матері, 15 травня відзначаємо День сім’ї, 1 червня – Міжнародний день захисту дітей, а в третю неділю червня святкуватимемо День батька», – згадує священник. 

Цього року темою обрали «Святість сім’ї». Отець Юрій каже, що це пов’язано з далекогляднішою метою кожної людини. Для кожного християнина важливо прожити життя так, щоб після завершення земного життя осягнути Царство Небесне. І як відомо, ніхто не увійде туди, не будучи святим.

«Кожна людина покликана до святості. І тут постає питання: чи є можливим, щоб саме сім’я стала святою? І це можливо, адже католицька церква має не одне подружжя яке проголошено блаженним або святим. І це не обов’язково перші століття, ми маємо чимало святих родин у 20 столітті», – зазначає о. Юрій. 

У зв’язку з карантинними обмеженнями, на жаль, ряд заходів скасували. Але комісія у справах родини обіцяє їх провести наступного року. Проте все, що вдалося залишити, проведуть онлайн. Кожного дня в Архікатедральному Соборі відбувається Божественна Літургія за родини, Молебень до Богородиці та наука на тему «Святість сім’ї». Щодня розглядають приклад блаженних та святих сімей. Людям розповідають цікаві факти з їхньої біографії, демонструючи, що і нам під силу повторити їхній шлях. Ми знаємо про святі подружжя, які часто згадуються в Біблії, але ми мало знаємо про подружжя Андріана та Наталії, свв.Григорія та Нонни, свв.Людовіка та Зелі Мартен та інші. У них треба просити заступництва в різних життєвих обставинах і подружніх потребах. Адже ці святі вивели формулу щасливої родини, яка не знала слова «розлучення». 

 «На жаль, у сучасному світі розлучення стає нормою. А це погано. Чомусь ми відповідальніше ставимося до свого автомобіля, ніж до родини. Важливо зрозуміти, що всі покликані до святості, всі мають можливість бути щасливими, а без Бога це неможливо. І коли ви приймаєте Бога у своє життя, тоді ви є щасливим подружжям, і працюючи разом можете стати святою сім’єю», – переконаний о. Юрій.

Автор: Марія Франчук

Джерело

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *