«Якщо добре приглянутися, то це зовсім не випадок, але дар Провидіння, що послання, а радше, свідчення Всесвітньої зустрічі сімей, надійшло в цей період саме зі Сполучених Штатів Америки, тобто, з країни, яка у минулому сторіччі здобула найвищий рівень економічного та технологічного розвитку не відрікаючись свого християнського коріння. Сьогодні те саме коріння вимагає від нас розпочати саме від сім’ї переосмислення моделі розвитку для добра всього людського роду», – зазначив Папа Франциск під час загальної аудієнції у середу, 30 вересня 2015 р., поділившись із паломниками підсумками своєї десятої Апостольської подорожі.
Святіший Отець пригадав, що під гаслом «Місіонер милосердя» він відвідував Кубу, «землю, багату природною красою, культурою та вірою». «Боже милосердя, – сказав він, – більше від будь-якої рани, конфлікту, ідеології. І з таким поглядом милосердя я мав змогу обійняти увесь кубинський народ, на батьківщині й поза нею, виходячи за межі будь-яких поділів».
Глава Католицької Церкви додав, що мав змогу розділити з кубинським народом «надію на сповнення пророцтва святого Івана Павла ІІ: що Куба відкриється на світ, а світ відкриється на Кубу» та висловив сподівання, що «Святий Дух і заступництво Пресвятої Марії спричиняться до проростання зерна, яке ми засіяли».
«Промовистим переходом» Наступник святого Петра назвав свій переліт з Куби до США, адже він став символом «мосту, який, дякуючи Богові, відбудовується». «Бог завжди бажає будувати мости, – додав він, – мури будуємо ми! Але мури падають, завжди падають!».
Згадуючи про перебування у столиці Вашингтоні, Папа зазначив, що це була нагода пригадати, що «найбільшим багатством цієї країни та її народу є духовна та моральна спадщина» та заохотити й надалі будувати суспільство «у вірності основоположним принципам», якими є той факт, «що Бог створив людей рівними, наділеними невід’ємними правами».
Відвідини Нью-Йорку стали нагодою для візиту до осідку ООН, під час яких Святіший Отець, йдучи слідами своїх попередників, «підтвердив підтримку з боку Католицької Церкви цієї інституції та її ролі у підтримці розвитку та миру», ще раз закликавши «зупинити та запобігати насильству щодо менших».
«Кульмінацією подорожі» Папа назвав Всесвітню зустріч сімей у Філадельфії, адже сім’я, за його словами, є «відповіддю на великий виклик, який стоїть перед нашим світом». Ним є «роздробленість та уніфікація», які «підтримують споживацьку модель економіки». «Сім’я є відповіддю, – пояснив він, – тому що є клітиною суспільства, в якій врівноважуються особистий та спільнотний виміри, і яка може бути прикладом сталого управління благами і ресурсами створіння».
Джерело: Радіо Ватикан