Рада Церков пропонує розширити в Конституції цінності сім’ї та права на життя

constitution_ukraine_1b_irs.in_.ua_Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій долучилася до процесу конституційної реформи та сформулювала свої пропозиції до Основного Закону України.

Представники церков розповіли 15 червня під час прес-конференції в Укрінформі про суть змін, пропонованих Радою Церков для врахування Конституційною Комісією та Верховною Радою, повідомляє Інститут релігійної свободи.
  
 Релігійні діячі пропонують закріпити в Конституції, що цінність життя людини та її право на життя визнаються державою “від зачаття й до природної смерті”. При цьому шлюб визначається як “сімейний союз між чоловіком і жінкою”.

У статті Конституції про право на приватність закріплюється гарантія таємниці сповіді, щодо якої не може бути жодних винятків і підстав для обмеження.

Рада Церков також пропонує розширений виклад статті 35 Конституції України, яка гарантує свободу світогляду та віросповідання. 

 

Згідно міжнародних стандартів у цій сфері, передбачається, що здійснення цього права може бути обмежене законом лише “за умови необхідності таких обмежень у демократичному суспільстві”.

“Держава визнає рівноправність усіх церков і релігійних організацій, які діють на законних підставах”, – йдеться у поправках Всеукраїнської Ради Церков. При цьому “відокремлення церков і релігійних організацій від держави жодним чином не означає обмеження або заборону їхньої участі в суспільному житті”.  

Передбачається також, що церкви і релігійні організації в Україні незалежні від держави, не підпорядковуються державі та, водночас, не втручаються у державні справи і діяльність органів державної влади та  місцевого самоврядування, а держава не втручається у діяльність церков і релігійних організацій.

До того ж Рада Церков пропонує визначити в Конституції України, що “взаємовідносини між державою та церквами й релігійними організаціями базуються на засадах партнерства та спільної діяльності на благо людини”. Згідно цього підходу органи державної влади і місцевого самоврядування “сприяють суспільно-корисній діяльності церков і релігійних організацій”.

Нагадаємо, у березні 2015 року Президент України створив Конституційну Комісію та поклав на неї завдання забезпечення широкого громадського та професійного обговорення пропозицій щодо проведення конституційної реформи в Україні.

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *