Метою Всесвітньої зустрічі сімей буде розвиток сімейного душпастирства, розлого накреслений в Апостольському повчанні Папи Франциска «Amoris laetitia».
Поштовх до змін виходить з усвідомлення, що зразки і методи душпастирства з минулого вже не функціонують перед лицем глибоких суспільних змін, — сказав кардинал Кевін Фаррелл в інтерв’ю для агенції SIR. Він зазначив, що ця зустріч жодною мірою не збирається змінювати вчення Церкви про сім’ю. Дикастерій у справах мирян, сім’ї та життя, яким він керує, — головний організатор ІХ Всесвітньої зустрічі сімей у Дубліні. Перед цією подією кардинал Фаррелл уділив інтерв’ю Лорені Леонарді з агенції SIR.
— Які очікування пов’язані з цією зустріччю? — Багато очікувань, але головна мета — це насамперед розвиток сімейного душпастирства, яке широко накреслив Папа в Апостольському повчанні «Amoris laetitia». Ми живемо в ситуації крайнього індивідуалізму, який загрожує тим, що ми втратимо красу подружжя і сім’ї. Душпастирські зразки та методи з минулого, здається, не діють у нових умовах глибоких суспільних змін. У цій радикально новій ситуації, яка часто все дестабілізує, ми, однак, відчуваємо обов’язок підготовки та супроводу наречених до шлюбу в спосіб біль активний і тяглий, такий як справжній «катехуменат», згідно з влучними словом Франциска. Йдеться не тільки про організацію дошлюбних курсів: питання набагато глибше, і стосується воно також супроводу молодих чоловіків та жінок, які вирішують брати участь у Божому плані з перших років подружжя. У минулому це складне й прекрасне завдання виконували родини — родини з багатьох поколінь, які становили мережу підтримки. Нині, однак, вона занепала через розпад зв’язків або просто з огляду на об’єктивні труднощі у підтримці, наприклад, дітей, які через роботу мусять мешкати далеко від місця свого походження.
— Ірландський контекст — особливий, історія залишила чимало шрамів на цьому краї, а «клімат» там інколи вельми бурхливий. Вистачить подумати лиш про нещодавній референдум про аборти. Яку цінність має ця зустріч у цьому конкретному сценарії? — [Всесвітня зустріч сімей] Це завжди особливо важливий момент, аби нагадати про життя й підтримати його, житті та місію сім’ї. По своїй суті, складний клімат, який Ви згадали, — незаперечний, але містить у собі зерно відродження. Невід’ємну частину життя сімей становить силв проголошувати світові радість, про яку часто говоритиметься у ці дні. Ми будемо наполегливо проголошувати, що сім’я це завжди багатство, безцінна підтримка — зі своїм специфічним словником, що базується на граматиці любові, — заради спільного блага і життя Церкви. Зустріч у Дубліні буде великим згромадженням католицьких сімей, які збираються, аби маніфестувати свою віру та свідчити світові — усім сім’ям і всім людям доброї волі — про радість життя Євангелієм, хоч і в простоті та обмеженості своїх умов. Всесвітня зустріч сімей не має жодного наміру змінювати католицьку доктрину на тему сім’ї, а збирається радше показати її плідність і красу, насамперед під знаком радості. Такий сенс цього гасла — «Євангеліє сім’ї: радість для світу».
— Конгрес сімей — багатий і добре спланований, з експертами і свідченнями з усього світу, з тематикою, яка порушує ціле поле питань, почавши від душпастирського значення «Amoris laetitia» і по міграцію, через турботу про довкілля: сім’я чинно наявна в кожному аспекті. Чи можемо ми зробити панорамний огляд? — Раціонально і послідовно конгрес розгляне всі дев’ять розділів «Amoris laetitia», створюючи доктринальну, пасторальну й емпіричну панораму цілого папського повчання. Головною темою всіх трьох днів буде формація до подружжя (віддалена, близька і після укладення шлюбу). Це важливо не лише для того, аби запобігти конфліктам і проблемам, але також і для того, що саме покликання до Таїнства Подружжя має бути підготовлене, підтримуване й продовжене в часі. Конгрес і Зустріч у Дубліні, кульмінацією якої буде візит Папи Франциска, видимо і якнайбільш репрезентативно для цілої Церкви прагне бути зрілим плодом двох Синодів про сім’ю та душпастирського вчення Папи, запропонованого в «Amoris laetitia» та в його пізніший виступах, а також і в ділі реформи Римської курії, яка охопила наш дикастерій, відповідальний, серед іншого, «за душпастирство молоді, сім’ю та її місію» (Статут, ст.1).
— Останнім папою, який відвідав Ірландію, був 1979 року св.Йоан Павло ІІ. Коли Франциск оголосив про своє рішення взяти участь у зустрічі, ірландські віруючі відреагували великим ентузіазмом, так що квитки на Святу Месу і Свято Сімей дуже швидко закінчилися. Чи посеред музики, свідчень і моментів глибокого обміну досвідом сім’ї насправді втілять на сцені «радість для світу», про яку каже заявлена тема, яку Папа вибрав на цю ІХ Зустріч? — Ірландці мають своє коріння у винятково глибокій християнській вірі. Цей край дуже великодушно та з ентузіазмом відповів на підготовку такої події, а зокрема на звістку про візит Папи. Ми сподіваємося, що завдяки зустрічі сім’ї зможуть набути інтенсивніше усвідомлення свого покликання, тобто — свідчити світові радість, попри всі труднощі, які ми неминуче матимемо на життєвому шляху. Ми переконані, що цей погляд на себе з дзеркало та ділення з іншими сім’ями своїм покликанням до радості гарантує кожному більш сімейний стиль життя, згідно з якнайбільш автентичною суттю християнства.
* У ІХ Всесвітній зустрічі сімей, яка відбудеться в Дубліні 21-26 серпня 2018 року, візьмуть участь представники 116 країн світу, зокрема 6 тисяч дітей та молоді до 18 років життя, і 7 тисяч волонтерів. Зарезервовано 85 тисяч квитків на Свято Сімей у Крок Парк на 25 серпня увечері та півмільйона — на підсумкову Святу Месу у Фенікс Парку на 26 серпня. У Конгресі сімей, який відбудеться 22-24 серпня, візьмуть участь 37 тисяч чоловік, які представляють 100 країн, зокрема близько 50 із убогих регіонів. Кошти на їхню участь надали Дикастерій з питань мирян, сім’ї та життя, а також Дублінська архідієцезія та інші дієцезії Ірландії.
Джерело: CREDO