Про сім’ю як фундаментальне свідчення Божої любові та Церкву, що є і повинна бути Божою родиною говорив Папа Франциск під час загальної аудієнції у середу 7 жовтня 2015 року.
«Кілька днів тому розпочався Синод Єпископів на тему «Покликання і місія сім’ї у Церкві та сучасному світі». Сім’я, що крокує Божою дорогою, має фундаментальне значення для свідчення про Божу любов і тому заслуговує на всю відданість, на яку здатна Церква», – наголосив Святіший Отець, вказуючи, що Синод покликаний інтерпретувати цю дбайливість та опіку Церкви. Він закликав вірних супроводити синодальний шлях молитвою та увагою.
Папа підкреслив нерозривний зв’язок, що існує між Церквою та сім’єю. Цей зв’язок має ширші перспективи, відкриті на добро всього людського роду.
Уважний погляд на щоденне життя сучасних людей, за словами Його Святості, відразу виявляє загальну потребу «родинного духа» в цивільних, економічних, правових та громадських стосунках. І саме сім’я відкриває всьому суспільству гуманнішу перспективу, впроваджує в потребу зв’язків вірності, щирості, довір’я, співпраці, пошани, заохочує до захисту світу, навчає бути вірними даному слову, шанувати ближніх, розуміти обмеження, як свої, так і інших. Усі ми розуміємо незамінну роль родинного дбання про найменших, найслабших, найбільш духовно поранених.
Папа Франциск наголосив, що хоч це усім відомо, але, в політичній та економічній організації суспільного життя, сім’ї не приділяється належної уваги, признання та підтримки. «Сімейний дух» є для Церкви, так би мовити, «конституційною хартією». Церква є і повинна бути Божою родиною.
Говорячи про євангелізацію в контексті сім’ї та згадуючи святого Петра, якого Ісус покликав бути «рибалкою людей», а для цього були потрібні нові сіті, Святіший Отець підкреслив, що сьогодні сім’ї є «однією з найважливіших сітей для Петра та Церкви». Це не такі сіті, які поневолюють, але, навпаки, визволяють від поганих вод зневіри та нечутливості, що топлять безліч людей у морі самотності та байдужості. Сім’ї добре знають, що означає відчувати гідність дітей, а не рабів, не чужинців, не ідентифікаційного номера.
Папа Франциск висловив сподівання, що ентузіазм Отців Синоду, натхнених Святим Духом, викличе у Церкві порив, який дозволить залишити старі сіті й наново розпочати риболовлю, довіряючи слову свого Господа.
Джерело: Радіо Ватикан