12 листопада 2017 р. Б. – ДЕНЬ МОЛИТВИ ЗА ДІТЕЙ СИРІТ

Прохання на сугубій ектенії під час Богослужіння (молитви)

за дітей-сиріт

 

Ще молимося за зцілення сердечних ран дітей, що пережили досвід відкинення власними батьками, щоб Бог дарував їх мир і душевний спокій, молимось Тобі, Господи, вислухай і помилуй.

Ще молимося за родини, які з різних причин не мають можливості виховувати власних дітей або ж не приділяють їм належної уваги. Відкрий, Господи, їхні серця і допоможи їм віднайти в собі дар батьківства та Твоєю любов’ю об’єднай розділені сім’ї, молимось Тобі, Господи, вислухай і помилуй.

Ще молимось за усіх парафіян, благословенних даром батьківства, щоб вони, обдаровані Божою благодаттю, виконували свої обов’язки добрих батьків та виховували своїх дітей з турботою і любов’ю у християнській вірі, молимось Тобі, Господи, вислухай і помилуй.

 

Молитва за дітейсиріт

 

Всемогутній і Милосердний Боже, Отче неба і землі! До Тебе заносимо сьогодні наші вдячні і благальні молитви. Дякуємо Тобі за дар життя кожної людини і кожної дитини.

Ласкаво просимо Тебе, Небесний Отче: поблагослови сиріт, покинутих, позбавлених даху над головою, голодних і стражденних. Зігрій їхні серця, збери їх під свої крила, щоб вони відчули Твоє піклування, сповнене любові й милосердя та втішилися радістю, що у Тобі мають найкращого і найдобрішого Отця. Зціли їхні серця від недуг та страждань фізичних і духовних. Вилий на них повноту Твоєї любові і Твого милосердя.

Даруй їм бути усиновленими родинами, які любитимуть їх і піклуватимуться про них, або повернутися до своїх батьків. Відкрий серця їхніх батьків до пізнання Твоєї правди і любові, до покаяння і навернення, щоб були здатними прийняти та виховати своїх дітей, оточивши їх любов’ю і теплом родинного життя.

Поблагослови, Небесний Отче, усіх людей і всі сім’ї, які опікуються сиротами. Наповни їх Твоєю любов’ю і благодаттю, щоб Твій мир і Твоє благословення панували в їхніх оселях і серцях.

А Ти, Пресвята Богородице, Мати і Заступнице українського краю, потіхо і прибіжище сиріт, покрий своїм небесним Покровом усіх дітей та будь для них ласкавою і люблячою Матір’ю. Амінь.

 

Ідея до дня молитви за сиріт:

–          Уділити благословення для дітей та родин, які виховують прийомних чи усиновлених дітей (важливо запитати в цієї сім’ї, як вона до цього ставиться).

–          Можна урізноманітнити молитву в цей день, давши в руки дітям, що прийшли на Літургію, свічки, і запросити їх до молитви.

–          Якщо в парафії є молодіжна спільнота, то їх можна запросити відвідати будинок дитини чи інтернат і організувати там невелике свято для дітей.

–          Після Літургії можна запросити людей, яких зацікавила проповідь, переглянути художній фільм на тему сирітства.

–          Також можна в час після Літургії зібрати людей, які виявили бажання працювати з дітьми-сиротами для спільної розмови. Важливо дізнатися про їхні плани і спробувати допомогти їм, скерувавши до відповідних благодійних організацій.

–          Запросити на зустріч з парафіянами представників організації, що працює з дітьми-сиротами або з прийомними сім’ями.

–          Попросити катехитів під час уроку катехизації молитися за дітей-сиріт, розповісти і обговорити якусь історію чи казку на тему сирітства і поговорити з дітьми, адже часто дитина з неповної сім’ї може зазнавати кривди від однокласників.

–          Якщо є можливість, організувати невеликі подарунки для дітей із кризових або неповних родин.

–          Подумати над створенням ініціативної групи дорослих або молодих волонтерів, завданням яких буде відвідувати дітей в інтернаті або ж у кризових сім’ях.

 

Звернення Блаженнішого Святослава можна подивитись ТУТ

12 листопада "День молитви за сиріт" див. ТУТ