Чому шукаєте Живого між померлими?

У третю неділю після Пасхи згадуємо жінок мироносиць. Це ті жінки, які у ніч Воскpесення Христового поспішали до гробу Господнього з миром в руках, щоб, згідного з східним звичаєм, намастити запашними ароматами (миром) мертве тіло свого Божественного Вчителя. До жінок мироносиць належать Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Йоанна, Марта, Марія та інші: Мт 28,1; Мк 15,40; 16,1; Лк 24,10; Йо 20,1-2; 11-18.

Ми всі в житі хочемо бути успішними, найкрашчими, бездоганими. Жінки мироносиці ішли до гробу і журилися «Хто нам відкотить камінь від входу до гробу?». Попри свою слабість ішли виконати обов`язок. І хоч свого наміру вони не виконали але стали свідками Його, воскреслого. Ісус високо оцінив їхнє старання і винагородив прославою їхніх імен по всьому світі, зробивши відважних жінок свідками (і то першими) своєї перемоги над смертю!

Церква присвятила одну з перших неділь тим скромним жінкам, з яких деякі дали своїх синів Ісусові як учнів і майбутніх апостолів. Жінки стали першими історичними свідками воскреслого Господа! Не біймося своїх недоліків і слабостей вміймо серед ночі іти до світанку,вчімося від жінок віри долання перешкод і Господь нам подарує чудову перспективу, яку ніколи навіть не прагнули.

Автор: о. Тарас Фітьо, голова Комісії УГКЦ у справах родини Львівської Архиєпархії.