«Учителю, котра найбільша заповідь у законі?» (Мт. 22,36)

Дуже мало віруючих  людей за своє життя прочитали Святе Письмо. Особливого подвигу вимагає читання Старого Заповіту. І ось, коли ми прочитали Святе Письмо, деякі уривки нам запам’ятались, а деякі читаємо немов би по новому. І думаємо, невже я це колись читав?

 В сьогоднішньому Євангеліє стоїть питання : «Учителю, котра найбільша заповідь у законі?» (Мт. 22,36). Складне питання, потрібно узагальнити те, що навіть важко прочитати. А Господь наш Ісус Христос виділяє: «Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю: це найбільша й найперша заповідь. А друга подібна до неї: Люби ближнього твого, як себе самого.»(Мт. 22,37-39). Першу заповідь представлено як цитату із Втор. 6,5, проте трохи змінену. Друга заповідь взята із Книги Левітів 19,18 і відображає горизонтальний вимір життя людини, її відношення до тих, хто є поруч.  Основа нашої поведінки, нашого способу життя, нашого способу мислення – це любов до Бога і любов до ближнього.

Сьогодні зупинимося на роздумі: а що дає вчинок любові у сім’ї? Знаємо, що сім’я складається з чоловіка, жінки і дітей, людей які є різні по суті. Різні характери, симпатії, вподобання…, а отже і різні вчинки та можливості. У відносинах в сім’ї я маю свої обмеження і їх розумію, інший член родини має свої недоліки і напевно їх усвідомлює.

 Розгляньмо невеликий приклад. У книжкових крамницях є чимала кількість кулінарних книжок написаних жінками, які не вміли готувати. Не вміли готувати до моменту поки не створили сім’ю. Ці жінки описують, як їм було ніяково, коли приходилось готувати для свого чоловіка, особливі хвилювання були, коли приходили гості. В тих ситуаціях, як описують жінки, їх підтримувало розуміння, прийняття, а остаточно любов своїх чоловіків. Ця любов не дала можливості цьому «невмінню» перерости у комплекси. З часом вони готували все краще. Особливої мотивації додали плоди любові – діти. Для них хотілося готувати щось надзвичайно смачне… І остаточно, чимало жінок вийшли на вершину кулінарії завдяки любові до своєї сім’ї. Смаку їхній їжі додають гармонійні відносини в родині.

Кожен крок чи дія у родині пережита в любові дає силу, наснагу зробити ту саму справу завтра краще. А джерелом любові є Бог, як про це пише євангеліст Іван Богослов у своїх посланнях.

Автор: отець Тарас Буричко, Донецький Екзархат.