Плідність – дар і завдання

«І сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх. І благословив їх Бог і сказав їм: „Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі…”» (Бут 1,27-28).

Бог створив чоловіка і жінку, освятив їх єдність і дарував їм плідність. Вони отримали її як дар від Творця. Водночас із цим даром чоловік і жінка отримали певне завдання, яке Бог поставив перед ними: «Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю». Отож, плідність дана їм для того, щоб виконувати те перше завдання, яке Творець поставив перед єдністю чоловіка та жінки, яку ми називаємо подружжям і, яка наділена цим даром.

Чим є плідність для людини, яке живе у сучасному світі?

Це питання не є занадто складним і не вимагає багато зусиль та праці, щоб відповісти на нього. Треба лише трішки спостережливості і вміння проаналізувати побачите, почуте і прочитане. Відповідь не є однозначною, а містить у собі два твердження, які є протилежними одне одному.

1. Плідність – це те, чого бажає і прагне сучасна людина. Більшість з нас бажає народити дітей (або хоча б одну дитину), виховувати їх, піклуватися про них. Радість наповнює наші серця, коли наші діти досягають певних успіхів, крок за кроком стають дорослими і самостійними. Ми прагнемо бачити, як продовжується наш рід з народженням внуків. І не хочемо залишитися самотніми в нашій старості.

 

2. Поруч з цим, плідність – це те, чого не бажаємо зараз чи загалом, з важливих причин чи з наших егоїстичних міркувань. А відтак, ми прагнемо позбутися цієї плідності на певний період чи назавжди. У цьому випадку плідність є для нас дарунком, який зайвий та непотрібний. У сучасному світі не є проблемою реалізувати цей намір, адже він пропонує безліч способів позбутися цього дару.

Важливим моментом, який привертає нашу увагу є те, що багато подружніх пар боїться цієї плідності. Нерідко вони живуть з постійним страхом перед «небажаною вагітністю». І це почуття страху переважно породжене тим, що вони не знають нічого, або знають викривлено через різні міфи, або знають лише часткову правду про плідність.

Цікаві факти про плідність:

Потенційна плідність чоловіка є постійною від часу досягнення статевої зрілості і може тривати аж до глибокої старості.   

                                                                                       

На плідність жінки припадає лише 2% від тривалості її життя; плідність жінки є періодичною.     

                                                                                                     

Ймовірність зачаття дитини у найсприятливіший період (плідний період) становить 40-60% і ніколи не 100%.

Існує стиль життя, в якому подружжя приймають свою плідність

Цей стиль життя заснований на свідомому ставленні до власної плідності. Найперше – це прийняття її як найціннішого дарунку з повагою та вдячністю. Наступним кроком є вивчення, дослідження та розуміння власної плідності. А відтак, встановлюється життя у гармонії з нею.

Багато подружніх пар в сучасному світі живуть власне таким стилем. Акцентую на цьому, щоб Ви не думали, що змальовую Вам не щось неосяжне та міфічне.

Реалізації цього способу життя сприяють методи розпізнавання плідності. Це методи, які дозволяють кожній подружній парі, дівчині чи жінці пізнати свою плідність, за допомогою самоспостереження і без жодного втручання в її природний ритм. Вони враховують неповторність кожної людини, специфіку кожної подружньої пари, обставини кожної життєвої ситуації.

Методи розпізнавання плідності – це здобуття знань про те, що є вписане Творцем в анатомію і фізіологію людини. Ці знання допомагають подружжю вирішувати питання, пов’язані з батьківством і материнством. Вирішувати свідомо і відповідально, відповідно до особової природи людини.

Фото: mammamuntetiem.lv

За матеріалами християнського журналу для родини "КАНА", №1, 2012

Кука О. Плідність – дар і завдання [Текст] / О. Кука// Кана.– жовтень 2012. – №1. – С. 34-35

Автор: Олеся Кука, Інститут родини і подружнього життя