В пошуках спільного задоволення

Кліффорд Пеннер та Джойс Пеннер, всесвітньовідомі сімейні психотерапевти, автори та лектори.

Працюючи християнськими психотерапевтами вже понад 40 років, ми часто чули про проблеми інтимності в шлюбі. Чоловіки скаржились: «Жінки потребують почуття, кохання, а ми – сексу. Я не можу пояснити дружині, мою потребу в цьому. Будь ласка, допоможіть!» Також ми чули скарги від дружин: «Все, чого він хоче, це секс. Незалежно від того, як часто він у нас був, цього ніколи не буде достатньо». Були й протилежні коментарі від жінок, які були стурбовані тим, що вони бажали сексу, а їхні чоловіки – ні.

Дійсно, чоловіки та жінки різні, як і їх індивідуальні потреби. Коли ваші відмінності спричиняють напругу у статевому житті, то варто навчитися використовувати їх так, щоб вони, працювали на ваш шлюб.

Коли ви розумієте і приймаєте свої відмінності, як чоловік і дружина, то вони часто стають ключем до вашого активного сексуального життя. Відтак, важливо продовжувати краще пізнавати себе і один одного. Слід бути розважливими у питаннях спільного зростання, коли обоє докладають зусиль до того, щоб їхні відмінності працювали на пошук взаємного задоволення.

Порада для чоловіків

Чоловіки можуть насолоджуватися статевим життям, але не шляхом домагання реалізації власних сексуальних потреб. У статевому житті йдеться не про задоволення особистих потреб, а про те, що чоловік та дружина дарують себе одне одному й щедро втішаються взаємним задоволенням.

Святе Письмо закликає чоловіків любити своїх дружин так, як Христос любить свою Церкву. Перефразовуючи уривок з послання до Ефесян 5:25: «Чоловіки виявляйте вашу любов до своїх жінок так само, як Христос любить Церкву, – любов’ю, яка характеризується даруванням, а не прагненням здобувати». Апостол Павло розвиває далі думку, посилаючись на книгу Буття 2:24, що чоловік залишає свого батька та матір і стає одним тілом з дружиною, тобто творить сексуальний союз у шлюбі. Отже, біблійна модель шлюбу говорить про чоловіка, який любить дружину у сексуальний спосіб. Йдеться про відмову чоловіка від своїх прав заради любові до дружини, як це чинить Христос. Хоча виконати це непросто, але подібна любов до дружини зробить так, що ваше сексуальне життя у шлюбі принесе взаємне задоволення.

Незалежно від того, чи ваші сексуальні стосунки не мають жодних труднощів, чи позначені внутрішньою боротьбою і розчаруваннями, вони можуть покращитись, якщо чоловіки добровільно йтимуть назустріч своїй дружині, сповняючи її сексуальні потреби, слідуючи її бажанням та підказкам.

Апостол Павло закликає віруючих у посланні до Филип’ян 2: 5-7 словами: «Думайте про себе так само, як Ісус Христос думав про себе. Хоч він був рівний Богові, однак не думав надто багато про себе, щоб отримати згідно переваг свого високого статусу… Коли прийшов слушний час, він відкинув привілеї свого божественного статусу, і став людиною, взявши на себе статус слуги» (перефраза). Подібним чином чоловік покликаний відкинути свої права і привілеї, щоб належно любити і служити своїй дружині. Таким є задум Христа.

Порада для дружин

Як жінка вміє робити сексуальні стосунки цікавими? Перш, ніж відповісти на це запитання, важливо зрозуміти, що жінки – складніші істоти, ніж чоловіки. Чоловіки, зазвичай, діють за одним і тим самим сценарієм: коли вони фізично збуджені, тоді, як правило, вони також емоційно готові до сексу.

Натомість жінки діють у двох напрямках: вони хочуть одночасно відчувати емоційну готовність й фізичне збудження, й щоб ці моменти розвивались у часі синхронізовано.

Жінки навіть можуть не усвідомлювати свою фізичну готовність, коли з певної причини вони відчувають брак емоційного зв’язку з своїм чоловіком. Якщо ще врахувати той факт, що настрій жінки з дня на день змінюються через гормональні коливання та зовнішні впливи. Так, жінки – складніші істоти, але така постійна мінливість та складність жінок може бути дуже привабливою для сексу, за умови, що обоє визнають і приймають такий Божий задум.

Часто трапляється, що багато жінок не вповні пізнали свою сексуальність. Жінка може вірити у те, що секс служить насамперед для потреб чоловіка, а її обов’язок – зробити все, щоб він був сексуально задоволений, незалежно від того, чи це принесе їй аналогічне задоволення. Ми переконались, що такий односторонній підхід до сексу не принесе довготривалого задоволення як чоловікові, так і дружині у шлюбі.

Ще раз звернемось до слів апостола Павла, перефразувавши їх на сучасний лад: «Сексуальні бажання – сильні, але шлюб є достатньо міцний, щоб дати їм раду та реалізувати їх через гармонійне і повноцінне сексуальне життя, у той час коли у світі є різні сексуальні зловживання. Подружнє ложе повинно стати місцем вияву взаємності, де чоловік прагне задовольнити свою дружину, а дружина – свого чоловіка» (пор. 1 Коринтянам 7:1-4). На нашу думку, Павло закликає подружжя до того, щоб секс став благом у житті як дружини, так і чоловіка, щоб став спільним добром для обох на ціле життя.

Ось дві поради для жінок, як стати більш задоволеними своєю сексуальністю:

Пізнавайте своє тіло. Більше дізнавайтесь про те, як збудоване жіноче тіло, як воно повинно функціонувати. У процесі пізнання себе, своєї тілесної природи, не забувайте поділитись своїми знаннями з вашим чоловіком. Тоді ви зможете шукати способи покращення  статевого задоволення, які відповідають вашим потребам і дізнаєтесь, як усувати фактори, які перешкоджають вашим статевим стосункам. Також не забувайте висловлювати вдячність чоловікові за бажання вчитись і дізнаватись нове разом з вами.

Зосередьте увагу на плеканні позитивних почуттів стосовно самих себе. Почуття, які відчуваємо стосовно самих себе, сильно впливають на те, як ми насолоджуємось сексом. Чи те, що побачили, стоячи перед дзеркалом, викликає у нас добрі, позитивні почуття? Що допомагає покращити позитивну думку про себе? Чи ваше ставлення до тіла допомагає будувати себе емоційно? Чоловіки, як правило, почуваються краще після сексу; жінки, навпаки, схильні відчувати готовність до статевих стосунків, коли переживають добрі почуття щодо себе від початку. Саме це пояснює, чому взаємне задоволення посилюється, коли чоловік підтримує й підсилює добрі почуття дружини, а дружина плекає позитивне ставлення до власної сексуальності.

Ось кілька порад як працювати над покращенням сексуального життя

Коли йдеться про секс, то спільна праця є передумовою того, щоб він став веселою розвагою. Ось кілька підказок, щодо того яку попередню «підготовку» слід виконати, щоб мати кращий секс:

 

Розмовляйте. Якщо ваш подруг хоче поговорити, то підтримуйте розмову; пам’ятайте, що подруг хоче, щоб його вислухали уважно, із зацікавленням. Напевно, вам слід спершу трохи порозмовляти, а вже тоді перейти до доброго сексу, коли кожен буде відкритий та готовий до цього. Кожного разу коли ви йдете назустріч один одному, ви отримаєте у відповідь схвальну реакцію.

 

Вчіться. Про статеве життя потрібно дізнаватись ціле життя. Завжди є щось, чого слід навчитись, щоби щось виправити, чи покращити в 20, 40 або 60 років.

 

Домовляйтесь. Завжди можете домовитись про ваші статеві відмінності, так як це робимо і в інших сферах життя. Чудовий секс принесе задоволення для чоловіка і для жінки, якщо будуть враховані побажання кожного.

 

Будьте відповідальними. Сексуальне життя – найкраще, коли воно базується на любові, коли кожен бере відповідальність за себе і свого подруга.

 

Будьте готові змінюватись. Будьте відкриті до зросту вашого досвіду та навиків у сфері статевого життя, знаючи що ніколи не досягнете досконалості у ньому.

Джерело: Інститут родини і подружнього життя