ЯК БОРОТИСЬ ІЗ ЗВИЧКАМИ, ЯКІ РУЙНУЮТЬ ПОДРУЖЖЯ?

Будь тим, хто витирає сльози, а не тим, хто до них доводить і побачиш, що подружжя почне розквітати.

Як і більшість чоловіків маю звички, які не дуже подобаються моїй дружині. Деякі з них стали явними лише після одруження і початку спільного життя. Та я терпеливо і послідовно працюю над тим, щоби позбутись в собі “печерної” людини.

Тим не менше замість обстригати нігті – гризу їх, рідко бриюсь, залишаю на підлозі брудні шкарпетки, та загалом мені здається, що маю успіхи у справі вдосконалення.

Такі звички можуть бути набридливими для подруга, але вони не здатні зруйнувати подружжя. Є однак такі, що можуть серйозно похитнути шлюб і навіть привести до розлучення.

Це не весь перелік, але найпоширеніші шкідливі звички у подружжі.

Не звертати увагу один на одного

У всіх нас багато справ, але мусимо розуміти, що просто повинні давати нашим одне одному у подружжі лише найкраще. Коли ви разом – то будьте разом. Вислуховуйте одне одного, а не робіть вигляд, що слухаєте. Будьте готові вимкнути телефони та інші гаджети, щоби нічого не відволікало від розмови.

 Ховати проблеми за килимом

Багато пар замість того, щоби працювати разом над вирішенням проблеми, обирає методику “якось то буде”. Таке уникання серйозних справ лише погіршить стан стосунків.

А те, що не говоримо про щось, зовсім не означає, що цього “щось” не існує. Більше того, рано чи пізно все те, що намагаємось заховати і чого боїмося, вибухає з-під того килиму з вражаючою силою.

 Більше критики, ніж заохочення до справ

Чомусь багатьом значно легше критикувати, ніж підтримувати і взаємно мотивувати. Будь найбільшим мотиватором свого чоловіка чи дружини, а не найбільшим критиком. Будь тим, хто витирає сльози, а не доводить до них. Замість того, щоби перераховувати недоліки свого подруга, говори про його сильні сторони і побачиш, що чудеса можливі.

Пошук підтримки у друзів, а не у свого чоловіка-дружини

Якщо у тебе звичка довірятись друзям більше, аніж своєму подругові, то так зневажаєш подружній зв’язок, який повинен існувати між чоловіком і дружиною. Щирі розмови навіть на складні теми будують приязнь, яка є незамінним складником здорових стосунків.

Не йдеться про те, що ніколи не варто довірятись друзям. Однак ніколи не варто друзям приписувати ті ролі, які належать лише двом у подружжі..

Бажання бути “кращим у подружжі”

Однією з найгірших навичок у подружжі є ситуація, коли чоловік і дружина конкурують між собою: хто більше вкладає у подружжя, а хто більше помиляється і мусить змінюватися.

Внаслідок цього з’являється пасивне ставлення обох до своїх стосунків: якщо вважаєш, що чоловік повинен більше вкладати, то сама не вкладатимеш більше.

Подружні проблеми на публіку

Якщо у стосунках щось йде не так, то з’являється спокуса поділитись проблемами з друзями або, що гірше, виносити бруд у соцмережі. Це завжди погане рішення. Жодну сімейну проблему не вдалось ще вирішити винесенням на публіку. Замість того працюйте разом над тим, щоби разом знайти вихід.

Якщо ви знайшли у своїх стосунках перелічені вище звички – почніть із ними боротись і побачите, як ваше подружжя почне змінюватись.

Адаптація Тетяни Трачук, Джерело