5 жовтня у Ватикані відкривається Надзвичайна асамблея Синоду Єпископів на тему сім'ї. Нагадаємо нашим читачам деякі деталі майбутньої події, в якій всі ми покликані прийняти молитовну участь.
Серед нововведень цієї Асамблеї – те, що кожен день її роботи почнеться зі свідчення подружньої пари і Святої Літургії за потреби сімей в римській базиліці Санта-Марія-Маджоре. Серед тих, хто дадуть свідчення, є і змішана пара – католичка і мусульманин.
Тема Асамблеї – «Завдання душпастирської турботи про сім’ю в контексті євангелізації». Відзначимо, що вперше в історії Церкви Синод пройде в два етапи. Перший етап – зараз, в жовтні цього року, і другий, заключний етап – у 2015 році. Під час першого етапу Синоду не будуть прийняті ніякі остаточні рішення. На них потрібно буде почекати до наступної асамблеї Синоду.
Важкі душпастирські ситуації та актуальні виклики, пов'язані з відкритістю подружжя на дітонародження, обговорюватимуться 8 і 9 жовтня. Після 15 Генеральних конгрегацій і постдискусійної доповіді 13 жовтня учасники буду працювати за закритими дверима в малих групах, розробляючи підсумкові документи.
18 жовтня передбачена публікація заключного послання і – що теж є нововведенням – Синодальної доповіді з підсумковими пропозиціями, яка буде спочатку представлена Папі. Цей документ, поряд з невеликим опитувальником, стане основою для другого етапу Синоду, який відбудеться в 2015 році.
Генеральний секретар Синоду кардинал Балдіссері наголосив, що архиєрейські збори характеризуватиме дух широкої свободи в обговореннях, поваги до позиції співрозмовника і взаємної любові. Кожен матиме можливість висловити свою думку в спокійній обстановці, і учасники покликані не насаджувати свою точку зору як єдино вірну, але шукати істину разом з іншими.
Папа Франциск очолить відкриття Синоду в неділю 5 жовтня в 10:00 ранку у Ватиканській базиліці. Закриття відбудеться вранці 19 жовтня на площі Святого Петра.
Відповідаючи журналістам на питання про тему причастя розлучених, кардинал Балдіссері підкреслив, що свобода, дана Папою Франциском для обговорення подібних тем, – це вже достатній аргумент на користь великої уваги до них Синоду. Однак, зауважив ген. секретар Синоду, Церква бажає насамперед показати, що шлюб можливий на все життя і сім'я складається і з жінки, чоловіка і дітей. Саме це ми повинні «вміти показати світу», сказав кардинал, додавши, що Церква «повинна схилитися з милосердям» над усіма пов'язаними з родиною проблемами.
Соціологічні, правові та культурні аспекти сім'ї важливі, але майбутня Асамблея Синоду передусім пов'язана з місією євангелізації, сповіщеної Благої євангельської Вістки. Саме ця тема і буде в центрі всіх дискусій.