Щирість і смирення: працювати для добра сім’ї. Папа Франциск з нагоди початку праці Синоду Єпископів

1_1_829416У понеділок, 6 жовтня 2014 р., вранці, Папа Франциск відкрив праці ІІІ Надзвичайної Асамблеї Синоду Єпископів. Промовляючи до учасників асамблеї, він вказав на два суттєві аспекти синодальності, якими є щирість та покора, тобто: ясно висловлюватися та смиренно слухати.

«Це дуже велика відповідальність, – сказав Папа, – представляти дійсність і проблеми окремих Церков, щоб допомогти їм прямувати шляхом Євангелія родини. Однією з основних загальних умов є наступна: висловлюватися чітко. Ніхто не повинен казати, що, мовляв, того чи іншого не слід говорити, або про мене щось не так подумають. Потрібно щиро говорити все, що відчуваємо».

Святіший Отець розповів, що після останньої консисторії, що була присвячена сім’ї, один кардинал йому написав, що дехто не мав відваги сказати певні речі з пошани до Папи, бо він, мовляв, думає інакше. «Це неправильно, це не є синодальністю, – наголосив Наступник святого Петра, – тому що слід говорити все, що у Господі відчуваємо необхідним сказати, без людских умовностей чи страху. Але, одночасно, – додав він, – потрібно смиренно вислуховувати та приймати з відкритим серцем усе те, що кажуть співбрати. Завдяки цим двом наставленнням і здійснюється синодальність».

«Ось чому, – підсумував Папа, – прошу вас цього наставлення братів у Господі: говорити щиро та смиренно вислуховувати. І чиніть це з почуттям спокою та миру, тому що Синод завжди відбувається cum Petro et sub Petro, а присутність Папи є запорукою для всіх і для збереження віри». Радіо Ватикан

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *