Аборт залишається важким гріхом, — Президент Папської академії «Pro Vita» Джерело: CREDO

arhyyepyskop-vinchentso-palya-prezydent-papskoyi-akademiyi-pro-vitaАборт залишається важким гріхом, і нещодавні рішення Папи Франциска нічого в цьому не змінюють, — сказав Радіо Ватикану архиєпископ Вінченцо Палья, Президент Папської академії «За життя» та Великий Канцлер Папського Інституту «Йоана Павла ІІ», що займається дослідженнями подружжя та сім’ї.

Таким чином ієрарх спростував твердження багатьох світових ЗМІ, нібито «Папа викреслив аборт зі списку тяжких гріхів», тому що поширив на всіх священиків право на розрішення від здійснення цього вчинку. Про таку можливість говорить Апостольський лист «Misericordia et misera», що завершає Надзвичайний Ювілей Милосердя.

«Суттю цього документа є бажання повернути милосердю сили переміни. Милосердя не абстрактне поняття: насправді, це сила Бога, який змінює історію людини. Тому Папа також закликає прийняти його і ділитися ним. Звичайно, той, хто приймає милосердя, вже не такий, як раніше. Він не тільки змінює себе, але здатний перемінити навіть культуру», — сказав президент Папської академії життя.

З урахуванням того, що не всі засоби масової інформації достовірно представили папський лист, а деякі з них прямо заявили, що Франциск спростив гріх аборту і позбавив його тягаря, що робить його повсякденним, співрозмовник папського радіо пояснив:

«Правда абсолютно протилежна, тому що надання пробачення означає діалог, свідомість вчиненого, рішення, що більше це не повториться. В цьому сенсі розширення цього служіння на всіх священиків означає можливість для того, хто скоїв цей жахливий вчинок, краще зрозуміти, наскільки серйозний злочин він вчинив, щоби — як наслідок — така людина могла змінити життя і більше цього не повторювати. У цьому сенсі Папа, знаючи тягар цього гріха, хоче запропонувати найкращий спосіб запобігти його повторенню. Очевидно, що той, хто слабкий, коли має більш широкий доступ до ефективних ліків, отримує необхідну допомогу, щоби знову не впасти. А оскільки аборт є дуже серйозним злочином, то слід уділити надзвичайне милосердя».

Архиєпископ Палья також заперечив, нібито папський лист щось змінив в існуючому приписі, який говорить, що «той, хто робить аборт, підпадає відлученню «latae sententiae», тобто, автоматично».

Відлучення «latae sententiae» залишається, як це визнає Кодекс канонічного права. У цьому сенсі, немає жодних змін, коли йдеться про концепцію тяжкості цього гріха, немає жодного послаблення: він залишається свідомим вбивством невинного життя, а це дуже тяжкий злочин. Сенс папського тексту лежить в бажанні дати зрозуміти, що якщо хтось шкодує, що вчинив гріх, навіть настільки тяжкий, Господь йому прощає і приймає його. У цьому сенсі Бог якби забуває про відлучення, накладеного на цей жахливий вчинок», — роз’яснив архієпископ.

Він пояснив, що «напевно, в цьому жесті Папи криється також глибоке розуміння слабкості або драми багатьох жінок, які, коли їх залишають самих, з великим трудом можуть вийти з цієї ситуації і знайти шлях не тільки до того, щоби більше не повторювати такого, але також отримати допомогу перед обличчям драми, до якої завжди призводить кожен аборт, також в самих жінках».

Джерело: CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *