Аборти підвищують ризик смертності жінок

 

original-1305902423Данські дослідники виявили, що смертність серед жінок, які робили аборти, набагато вища, ніж серед тих, хто не переривав вагітність.

У своєму дослідженні вчені з Данії зіставили державну статистику пологів і абортів і дані про смертність. Результати цього дослідження були опубліковані в медичному журналі «Medical Science Monitor». Дослідники розглянули дані 463 473 мешканок Данії, у яких перша вагітність була зареєстрована в період з 1980 по 2004 р З них у вказаний період померло 2238 осіб. При оцінці даних враховувалися вік та дата пологів, а також медична історія кожної з пацієнток. Були розглянуті тільки ті випадки, в яких було видно взаємозв’язок між смертністю і результатом найпершої вагітності.

Було виявлено, що у жінок, які робили аборти в першому триместрі вагітності, спостерігалися значно більш високі в порівнянні з не переривати вагітність показники смертності, причому протягом усього досліджуваного періоду, від півроку (84%) і аж до 10 років (39%). Значно вищою виявилася смертність серед тих жінок, які робили аборти на пізніх (після 12 тижнів) термінах, від 331% в перший рік до 141% протягом 10 років. І, нарешті, серед тих, у кого трапився викидень, смертей також було більше — як у наступні 4 роки (75%), так і протягом 10 років (48%).

Узагальнюючи зазначені цифри, можна сказати, що показники смертності у жінок, що зробили аборт на ранніх термінах вагітності майже в два рази вище, а у тих, хто зробив аборт на пізніх строках — в чотири рази вище, ніж у тих які народили. Ці результати підтверджуються даними масштабних статистичних досліджень, що проводилися в Фінляндії та США, і суперечать широко поширеній думці, що аборт безпечніше пологів.

Reardon D., Coleman P. Short and long term mortality rates associated with first pregnancy outcome: Population register based study for Denmark 1980-2004 (Залежність короткострокових і довгострокових показників смертності від результату першої вагітності. Статистичне дослідження на матеріалі даних данської системи обліку населення за 1980-2004 гг.). Інститут родини і подружнього життя

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *