«В Аргентині, як і у всій Латинській Америці, аборт вважається злочином …»

prolife_fest_11_08_2014145_-942a553c

11-13 серпня в Москві проходив V Міжнародний фестиваль соціальних технологій на захист сімейних цінностей «За життя — 2014». У ньому взяли участь більше 400 представників з 55 регіонів Росії, а також з Білорусії, України, Вірменії Грузії, Литви, Латвії, Іспанії, Аргентини, Чехії та Сербії.

Ауреліо Франциско Гарсія Елорріо, депутат, адвокат і засновник платформи «Вифлеємський портал», що відкрив в провінції Кордова п’ять будинків для матерів-одиначок, розповів про те, що в результаті сенсаційного судового процесу в Аргентині було заборонено розповсюдження засобів гормональної контрацепції. Це єдина країна в світі, де сили на захист життя (пролайф) домоглися подібних досягнень у співпраці з Католицькою церквою. Важливо те, що постанова Верховного суду Аргентини поширилося на інші країни.

— Немає нікого на світі більш везучого, ніж ми з вами. Тільки уявіть собі — з мільйона сперматозоїдів, які коли-небудь доходили до яйцеклітини моєї мами, тільки я досяг успіху. Будь ласка, скажіть після цього, що життя — це не таїнство і не дар. У мене могло б бути близько мільйона потенційних братів, які в результаті ними не стали. І після такого колосального зусилля, яке я зробив, коли був сперматозоїдом, тепер мені кажуть, що я не живий, а просто імплантований. Біологи, міжнародна конвенція не сумніваються в тому, що життя починається в момент зачаття. Дискусію про те, коли у нас з’являється душа — в момент запліднення або в момент народження, затіяли гінекологи в лабораторії. Потрібно спрямувати всі зусилля на захист всього самого всеосяжного, чим є душа. В цьому і проявляється позиція Католицької церкви.

Немає жодного сумніву, що життя починається в момент зачаття. Але в 80-і роки англійці обдурили півсвіту, стверджуючи, що життя зароджується в момент імплантації ембріона. У зв’язку з тим, що було багато скарг на розвитку раку матки, придумали протизаплідні засоби третього і четвертого покоління.

На основі роботи громадянської платформи «Вифлеємський портал» ми почали подавати судові позови на лабораторії, які обманюють людей. У провінції Кордова донедавна було 18 керуючих лабораторій, залучених до судової тяганини за факт приховування побічних ефектів фармакологічних засобів. Природно, перша реакція, яку ми отримали на свою адресу-був жах. Мало було проблем з абортами, так ми ще підняли проблему протизаплідних засобів. Нам потрібна була велика мужність, для того, щоб розпочати роботу. Ми не злякалися і почали. Нам не могли перешкодити, тому що ми вже багато років працюємо з матерями-одиначками. У нас є п’ять будинків для матерів-одиначок. Ці будинки — постріл в серця людей. Любов відкриває людські серця. Ми жили абсолютно щасливо, ми доглядали за матерями в цих будинках. Я подумав, що дістав до небес своєю роботою. Все було добре, я був щасливий, поки одного разу в одному університеті нас не запитали, чи можемо ми поборотися з лабораторіями в питанні застосування гормональних контрацептивів, тому що ніхто б не посмів повстати проти нас, оскільки ми вже довели свою хорошу роботу. І ми відповіли згодою. Почався бій, і тепер у нас волосся випадає.

Перша наша війна була викликана рішенням суду, прийнятого 5 березня 2002 року. Ця битва в принципі було спрямована не тільки проти аргентинського уряду, а й проти світового банку. Що зробив світовий банк? Світовий банк пригрозив уряду, що якщо вони підуть на поводу наших вимог, то вони просто заберуть у них всі видані кредити. На щастя, в грудні 2001 року Аргентина лопнула з економічної точки зору. Вийшло так, що ми залишилися один на один з урядом та скористалися можливістю реалізувати дане рішення. Що робить світовий банк? Світовий банк наживається на проблемах країн третього світу. Він дає їм кредити, а потім в обмін на них забирає в них контроль над народжуваністю. Суд Аргентини цитує знаменитого генетика Жерома Лежена — видатного вченого, який відкрив хромосомну природу синдрома Дауна. Відома гуманістична позиція Лежена — лікаря-практика, який завжди відстоював принцип: головна цінність у житті — це саме життя. Завдяки йому була повністю розвінчана загальноприйнята інтерпретація слова «ембріон». Наукове співтовариство раніше ніколи не використовувало слово «преембріон». В останні 10 років в основних вагомих журналах спеціалізованої медицини слово «ембріон» зустрічається більш 70-ти тисяч разів і лише сім разів ми побачили вживання слова «преембріон». Найважливіше з цієї постанови верховного суду Аргентини — це те, що пізніше воно поширилося на інші країни. Його суть в тому, що будь фармацевтичний препарат, будь-який метод, який перешкоджає імплантації, повинен вважатися абортивним. Таким чином ми викидаємо з ринку практично 80% контрацептивів. Хоча повністю ми ніколи їх не переможемо, всі жінки Аргентини зрозуміли, що їм брехали.

Це стало можливим завдяки соціальним мережам. Навіть у держави і у лабораторій з світовим ім’ям немає тієї влади, яка є у соціальних мереж. Згідно з постановою «Вифлеємського порталу» інші верховні суди країн Латинської Америки зробили те ж саме. Але боротьба триває. В даний момент лабораторії держави Аргентина і світовий банк використовують на свою користь вирок, винесений міжамериканським судом. Вони намагаються знайти лазівку в постанові суду. Аргентина підписала міжамериканський договір з прав людини і повинна поважати всіх, бо це прийнято в рамках міжамериканської конвенції прав людини. Ми виграли суди, по суті, але і зараз гормональні котрацептіви продаються. Різниця в тому, що зараз люди знають правду. Недавно ми виграли ще один суд.

Тепер ми від теми протизаплідних засобів перейдемо до теми класичного аборту в Аргентині, де, як і у всій Латинській Америці, аборт вважається злочином. Ми можемо сказати, що дух Каїрської конференції не проникнув у Аргентинське суспільство. Аргентина визнає аборт тільки в трьох випадках: терапевтичний аборт — це коли є якісь ризики для здоров’я матері, євгенічний аборт, у разі, якщо ми маємо справу з згвалтуванням неповносправної жінки, і так званий етичний аборт, який проводиться у випадку, якщо здорова жінка була згвалтована.

З євгенічним абортом в Європі не має нічого спільного євгенічний аборт в Аргентині — з якогось шведського кодексу 1916. Шведи думали, що коли німці гвалтували своїх жінок, вони передавали їм всі свої хвороби та негаразди. Через цей абсурд, починаючи з 1923 року, були вбиті діти неповносправних матерів. Щодо європейського євгенічного аборту — це будь-які дефекти при формуванні ненароджених дітей. Одного разу у Франції я купив фармацевтичний препарат. Як завжди замість того, щоб купити мініатюру Ейфелевої вежі, я пішов за ліками. Скрізь, де я проїжджаю, я купую фармацевтичні засоби, щоб подивитися, як люди брешуть. Одна французька дівчина, яка була у мене перекладачем, працювала в фонді Жерома Лежена, робота якого спрямована на допомогу дітям, які страждають синдромом Дауна. Я у неї запитав, стимулюють чи якимось чином фізичний розвиток цих дітей? Але вона сказала: «Ні, тому що у нас немає такі діти не народжуються». Наша робота спрямована на те, щоб французи зрозуміли і відчули цю нескінченні страждання дітей з синдромом дауна. Я сам у своїй родині особисто зміг відчути цінність таких дітей. Єдиний веселий індивід в нашій сім’ї — це людина, що страждає синдромом Дауна. Він ніколи ні про що не шкодує, на всіх сімейних танцях він перший танцює, він досягає чудес. Йому подобається політика. Він приходить до мене на всі парламентські сесії. За свою відмінну відвідуваністю він досяг того, що всі депутати дали йому премію. Він усіх зміг привести до згоди, а це в принципі буває рідко, коли депутати приходять до згоди.

13 березня 2012 Верховний суд ухвалив, що судом засвідчена заява жінки, дана під присягою, де б говорилося, що жінка була згвалтована має право на аборт. Таким чином, аборт можна було б дозволити всього лише на підставі судової заяви, яка дана під присягою. Таким чином, ми бачимо чисту легалізацію абортів. У провінції Кордова, де проживає 3,5 мільйона жителів, ми змогли зупинити дію цієї постанови. Дана практика вже приблизно близько півтора-двох років припинена у нас. Якби це не зупинили, у нас би почався відразу фестиваль сфабрикованих абортів. Люди нас підтримують, тому що ми знімаємо маски з усієї брехні. Кожен день йде якесь новий бій, нова боротьба.

Проїжджаючи по європейських країнах, я можу сказати, що нас обманюють не тільки латиноамериканські лабораторії, а й європейські. Треба атакувати лабораторії з двох сторін. По-перше, вони приховують від жінок абортивний ефект даних препаратів, який перешкоджає імплантації плоду. По-друге, це прихована загроза здоров’ю жінки.

У січні 2012 року у Франції померла шістнадцятирічна дівчинка. Її мама подала в суд на четверо лікарів. Було проведено розслідування, яке показало французам, що у них, виявляється, щороку три тисячі жінок мають проблеми з тромбозом і 20 помирають. До цього моменту 70% жінок вживали контрацептиви третього і четвертого покоління, а 30% жінок — першого та другого покоління. Я зараз говорю тільки про Францію. Мексиканський генетик сказала мені: «Бідні французькі жінки, вони замінили тромбоз на рак шийки матки».

Ми розуміємо, що влада будь-якій лабораторії величезна, особливо, німецької лабораторії. І цей препарат як продавали, так і продають досі, як контрацептив тривалого використання. Розумієте? Це дуже серйозне питання. Перш за все, основна шкода наноситься дівчаткам в перший рік прийому препарату. Всю цю інформацію можна знайти на сайті французького агентства з нагляду за обігом медикаментів.

Абсолютно точна, стовідсотково достовірна інформація про який-небудь медичний або фармацевтичний препарат – це інформація FDA, федерального агентства з нагляду за обігом медикаментів в США. Не тому що вони хороші, а тому що вони просто бояться судів у себе.

В Аргентині Різдво Христове святкується 25 грудня. За 9 місяців до цього – 25 березня – святкується день Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. 25 березня ми назвали днем ненародженої дитини. Все хороше завжди захищене. Не бійтеся! Ми завжди досягаємо своїх цілей. У більшості випадків наша мета полягає не в тому, щоб змінити закони, а в тому, щоб змінити культуру. В свою чергу зміна культури міняє серця людей. Ви, напевно, запитаєте, що я роблю зараз в політиці? Ми зрозуміли, що єдина логіка, яка приймається формальними демократичними системами, – це логіка голосування. Ми збираємо голоси всіх людей, які прагнуть до людської екології, щоб робити те ж саме, що роблять «зелені», змушувати державу діяти за наших умов відносно до людства, розвитку людства. У нас все так добре йде, тому що політикам потрібні наші голоси для того, щоб виграти вибори.

Підготувала Марія Брандлер

Переклад: Дмитро Тирусь family-institute

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *