Екологічна свідомість – додатковий критерій на визначення зрілості до подружжя

13 лютого 2017 року Божого в Катехитичному Центрі при архікатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового (м. Івано-Франківськ), в рамках курсу передподружної катехизації о. Володимиром Містерманом, заступником керівника Бюро УГКЦ з питань екології, було розпочато лекції на екологічну тематику.

З ініціативи о. Юрія Прилепського, голови комісії у справах родини Івано-Франківської архієпархії УГКЦ тему «Екологія родини» було внесено в перелік тих тем, які молоді люди, які готуються до Таїнства Подружжя в архієпархіальному осередку передшлюбної катехизації, зобов’язані прослухати.

Розповідаючи молодим парам про вчення Церкви, про відповідальність християн за Боже створіння, як невід’ємну складову християнської віри священик пояснив, що переглянути своє ставлення до віри, перевіривши її на автентичність є надзвичайно важливо для молодих людей, які хочуть пов’язати своє життя в Таїнстві Подружжя. «Людина, яка з любові до Бога і ближнього, вміє сказати «Ні!» споживацтву, і з пошаною ставиться до Божого створіння – природи – це людина, яка не на словах виявляє свою зрілість і готовність взяти на себе відповідальність не лише за своє життя, але й за майбутніх дітей, – в особливий спосіб наголосив о. Володимир додаючи, – що присутність таких рис в людині лише додадуть впевненості в тому, що з такою людиною нестрашно пов’язувати своє життя».

Присутні молоді пари на конкретних прикладах з повсякденного життя із живим зацікавленням дізнавались про те, як кожного дня чи то вдома, чи на місці праці, чи на відпочинку можна виявляти свою віру в Бога. Священик, в особливий спосіб, пояснив, що жива і дієва віра завжди і усюди виявляється в конкретних вчинках, навіть в таких, як ощадне використання природніх ресурсів, зменшення забруднення природного довкілля.

Під час екологічної лекції о. Володимир також наголосив, що українське суспільство і Церква потребують таких християнських родин, які приводитимуть на світ дітей і виховуватимуть їх на основі автентичних цінностей, прив'язуючи в них  любов до Бога і до рідного краю, робитимуть з них справжніх патріотів, які любитимуть свою землю, тримаючи однак завжди погляд зверненим на Небесну Батьківщину.

На завершення священик побажав присутнім парам зуміти побудувати міцні подружжя, в основі яких лежатиме любов до Бога, до ближнього і до Божого створіння.

Присутність в курсі передшлюбної катехизації екологічної тематики дає можливість молодим людям не лише перевірити свою віру, але й впевнитись у тому, що зріла любов спонукає їх до відповідального рішення прийняти Таїнство Подружжя.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *