Франциск: Церква повинна піклуватися про розлучених

OSSROM61072_ArticoloЦерква не повинна ставати замкненою для тих, хто зазнав поразки у подружжі. На цьому наголосив Папа Франциск під час своєї першої в липні загальної аудієнції у залі Павла VI, повернувшись до роздумів над різними аспектами родини і подружжя, які розпочав після минулорічного Синоду єпископів.

«Після того, як останнього разу я говорив про родини, зранені непорозуміннями між чоловіком та жінкою, — сказав він, — сьогодні хочу привернути нашу увагу до іншої дійсності: як заопікуватися тими, хто внаслідок невідворотної поразки свого подружнього вузла започаткував новий союз».

«Церква добре знає, що така ситуація суперечить християнському Святому Таїнству, — відразу наголосив Святіший Отець. — Однак її вчительський погляд завжди керується материнським серцем: серцем, яке під натхненням Святого Духа завжди шукає добро і спасіння людей». Саме тому вона, «задля любові до істини», відчуває обов’язок «добре розпізнати правду», як навчав святий Йоан Павло ІІ в Апостольській адгортації «Familiaris consortio» (див. п. 84), вказуючи, наприклад, на відмінність «між тим, хто постраждав від розлучення, і тим, хто його спричинив».

Як зауважив Папа Франциск, коли подивимося на ці нові зв’язки очима малих дітей, то зразу помітимо «необхідність розвинути у наших спільнотах справжню відкритість до людей, які живуть у таких ситуаціях», де найсильніше постраждалими завжди є найменші. «Зрештою, як же ми зможемо заохочувати цих батьків робити все для того, аби виховувати дітей до християнського життя, даючи приклад переконливої, практикованої віри, якщо триматимемо їх на відстані від спільноти, немовби екскомунікованих?» — наголосив Наступник святого Петра. Папа вказав на необхідність дбати про те, щоб не додавати тягарів до тих, які в цих ситуаціях діти й так змушені переносити, і потребу допомоги всієї церковної спільноти, аби діти, народжені в нових зв’язках, були виховані згідно з правильним християнським ученням.

Глава Католицької Церкви підкреслив, що протягом останніх десятиріч Церква «не була ні нечутливою, ні лінивою». Завдяки поглибленню цієї проблематики пастирями під проводом Єпископа Рима зросло усвідомлення «необхідності братньої й уважної відкритості, у любові та істині, до охрещених людей, які розпочали нове співжиття після поразки у сакраментальному подружжі». Адже такі особи не виключені з церковної спільноти, вони завжди залишаються частиною Церкви. І, як сказав Бенедикт XVI, у цій справі «не існує простих рішень».

У цьому контексті Святіший Отець звернувся до пастирів із закликом «відкрито й послідовно виявляти готовність громади приймати і підтримувати таких людей, щоб вони могли жити й дедалі краще розвивати свою приналежність до Христа і Церкви через молитву, слухання Божого слова, участь у літургії, християнське виховання дітей, діла милосердя та служіння бідним, участь у справах справедливості й миру».

Папа звернув увагу на те, що завдання, яке Ісус отримав від Отця — віддати життя за овець — «підсумоване в образі Доброго Пастиря». Таке наставлення є прикладом і для Церкви, «що приймає своїх дітей як матір, які віддає за них своє життя». А її покликання — «завжди бути відчиненим домом Отця», пам’ятаючи, що «всі можуть якимось чином брати участь у житті Церкви, всі можуть бути частиною спільноти». Церква для всіх охрещених має бути «домом Отця, в якому немає зачинених дверей».

«Так само, — підсумував Святіший Отець, — всі християни покликані наслідувати Доброго Пастиря. Насамперед, християнські родини можуть із Ним співпрацювати, заопікувавшись зраненими родинами, супроводжуючи їх у житті віри в спільноті. Нехай же кожен виконує свою частку в наслідуванні Доброго Пастиря, який знає кожну зі своїх овець, не виключаючи жодної зі своєї безмежної любові».

Також Святіший Отець не оминув у своєму слові марійного свята, яке сьогодні відзначається в Римі, пов’язаного з базилікою Матері Божої Великої. Повернувшись із закордонної поїздки, Папа за своєю традицією насамперед завертає туди і кладе квіти перед вівтарним образом Матері Божої. «Образ, шанований у Санта Марія Маджоре, Спасіння Римського Люду, — це наша Покровителька, а базиліка — перший храм Заходу, присвячений Марії. Запрошую вас усіх, аби помолилися до Неї», — заохотив зібраних Папа Франциск.





Джерело: CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *