Глава УГКЦ: “Християнська сім’я та родина повинна бути простором надії та світла”

“Зараз простором надії та світла для сучасного світу людини повинна бути християнська сім’я та родина. Бо батька і матір Всевишній хоче зробити співучасниками таїнства сотворення нової людини, яку Він покликає до світла, творить її для світла”, — на цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у своїй проповіді до вірних під час Архиєрейської Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Неділю сліпородженого, 2 червня 2019 року.

На думку Предстоятеля, ми часто потребуємо Божого світла. Тому необхідно запитати себе, де є той простір і те місце, де найбільше сьогодні Христос хоче засвітити своє світло.

“Просвітитися (побачити) — означає бути заторкнутим самим Богом. Наслідок такого торкання Бога людини — є її оновлення, відродження, нове сотворення, а бачити — означає вірити”, — підкреслив архиєрей.

За його словами, євангелист Іван у своєму слові вживає різних способів для того, щоби благовістити нам, показати нам, ким є Бог і що робиться з людиною, яка відкривається до Бога, яка зустрічає Його та вірує. Господь є світлом і немає в Ньому жодної темряви.

Ба більше, Він створив кожного з нас здатними сприйняти світло вічного життя. Однак ми також бачимо людину, яка народилася в темряві, бо Євангеліє розповідає нам про сліпонародженого чоловіка, який ніколи не бачив світла. Не бачачи світла, він жив у темряві, був відкинутий на маргінеси суспільства, був тим, хто жебракував, не знав себе й не розумів, як йому жити у світі.

Варто зауважити, що саме Син Божий зі своїми учнями першим робить крок назустріч, адже просвітити — означає наново створити людину.

“Подібно як на початку сотворення Всесвіту, Господь узяв порох із землі і створив людину, так само й Спаситель робить такий самий жест — бере порох із землі, помазує очі цьому чоловіку і відсилає його вмитися, — розповідає духовний лідер греко-католиків. — Ми також можемо побачити в цьому жесті акт сотворення нової людини, відновлення здатності сприйняти світло, момент переходу від життя у темряві до життя сповненого божественним світлом і благодаті”.

Наприкінці Літургії Блаженніший Святослав також привітав Чернечу родину Воплоченого Слова зі паломництвом подяки, бо цього року це згромадження святкує 35 років зі свого створення. Харизма спільноти — євангелізація культури.

Див. відео ТУТ 

Департамент інформації УГКЦ

 

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *