ГЛАВА УГКЦ ПРО «РЕЦЕПТ» ЩАСЛИВОГО ПОДРУЖЖЯ

z_knyhamy_0Святе таїнство подружжя – це не якісь юридичні кайдани, які накладаються на руки тих, хто кохає одне одного. Це сила Духа Святого, який підсилює людську здатність любити. Те, що людина не може поєднати, поєднує сам Бог.

Про це сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, в інтерв’ю для американського видання «Ukrainian People», відповідаючи на запитання про важливість шлюбу і збереження сім’ї.

«Господь Бог бачив неміч людини й те, що навіть людське кохання може бути тимчасовим, миттєвим почуттям. Людська сила не завжди є достатньою для того, щоби навіки поєднати двох. Саме через те, сім’ю, як єдність, нерозривну єдність і плідну єдність чоловіка і жінки, Ісус Христос підняв до рівня Святого таїнства», – пояснив Предстоятель УГКЦ.

Тоді Блаженніший Святослав розповів про три етапи підготовки до щасливого, міцного подружжя.

«Найперший – це виховання дитини в повазі до іншого. Інакше, без поваги, вона не буде вміти любити іншу людину.

Другий етап – статеве виховання. Коли хлопець і дівчина починають дозрівати і усвідомлювати себе чоловіком і жінкою, дуже важливо навчити дитину, підлітка відкрити таємницю своєї статевості, зрозуміти, що означає цей дар і як правильно допомогти цьому дару розквітнути.

Це питання дуже делікатне і не може відбутися без особистої участі батьків, тому що на найбільш інтимні запитання мають відповідати дитині тато і мама. Школа і Церква можуть тільки допомогти їм, але батьки не можуть бути усунуті від цього процесу.

Третій етап – безпосереднє приготування до шлюбу. Воно починається тоді, коли хлопець і дівчина намагаються усвідомити: чи мій обранець є дійсно тією людиною, якій я хочу віддати своє життя, із якою я хочу провести усе своє життя аж до смерті? Це етап розуміння особи, яка має стати даром для мене і для якої я повинен стати даром всього життя. Якраз на цьому, третьому етапі, важливо поцікавитися: чим Церква може мені допомогти?» – розповів Глава УГКЦ.

На завершення Блаженніший Святослав зазначив, що «якщо ми не будемо легковажити цим питанням, коли ми перестанемо сприймати подружжя на рівні сентиментальному або лише меркантильному, а справді сім’я буде для нас Таїнством любові, що єднає навіки, тоді ми можемо бути щасливими».

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *