ХЕЛЛОВІН МИ НЕ ПРИЙМАЄМО, АЛЕ ЛЮБОВ ДО ГАРБУЗІВ ЗБЕРЕЖЕМО!

До Хелловіну не лише супермаркети, але й канцтовари завалені всяким непотрібом. Навіть серед бабусь на базарі поряд з молоком й квашеною капустою стоїть купа вже вирізаних ліхтариків-страховиськ із гарбузів 🙁
І усе це напружує. Особливо дітей. Які знають, що свято чуже. І що це не свято зовсім. Які слухняно вірять батькам, і, зітхаючи, таки не йдуть на Хелловін-вечірку до друзів.
…Ось так у наших дітей образ гарбуза навіки асоціюється зі забороною…
Гарбуза!!! Гарбуза? Отого прекрасного українського гарбуза: смачного, неймовірно корисного, дивовижно красивого…

Так, Хелловін ми приймати не будемо! Але любов до гарбузів варто плекати 😉 !
То…чому б не відсвяткувати сімейне свято українського гарбуза?
Трохи ідей для теплого, не страшного, не американського гарбузового дня чи вечора:
1. Разом з дітьми спекти гарбузовий пиріг. Рецептів в Інтернеті купа. Приготування доволі просте. Смак і користь фантастичні.
2. Вирізати гарбузові ліхтарики з отворами-серденьками. Створити за допомогою цих ліхтариків затишну домашню атмосферу. Розказати дітям, що першими почали робити гарбузові ліхтарики ірландці, бо зрозуміли, що це крутий лайфхак )) Так, це не хелловінська ідея й заслуга.
3. Подивитися гарний фільм. Під час перегляду їсти не попкорн, а лузати гарбузове насіння.
4. Приготувати гарбузово-яблучні фреші чи гарбузові смузі. Чи запекти гарбуз прямокутними соломинками (ідеальна заміна цукерок – скуштуйте). Чи зварити гарбузову кашу… Готуючи, розповісти дітям про неоціненну користь гарбуза (подовжує молодість, підвищує гемоглобін, заспокоює й сприяє доброму сну…).
5. Театралізувати з дітьми обряд українського сватання (гарбузовий обряд 😉 ) і, обов’язково, пісеньку “Ходить гарбуз по городу”.
6. Виготовити посуд з невеличких гарбузів (справжній чай мате, до речі, п’ють через соломинку з горняток, вирізаних з гарбуза). Спробувати, як і африканці, виготовити мотоциклетні гарбузові шоломи (ага, вони таке практикують 😉 ).
7. Попрацювати над веселим оранджево-жовтим дрес-кодом для усієї сім’ї.
8. Виготовити з дітьми цікаві вироби ручної роботи зі зображеннями гарбузів. Чи розмалювати гарбузи фарбами.
9. Створити гарбузову фотозону і зробити сімейну фотосесію.
10. Пограти в гру “1000 гарбузів”. Моя улюблена 😉 . Її дуже корисно грати в дорозі (коли та здається нескінченно довгою). Кожен по черзі або всі в унісон кажуть: “Було 1000 гарбузів. Один з’їли. Залишилося 999. Було 999 гарбузів. Один з’їли. Залишилося 998…” Ну і так далі 😉 До фрази “З’їли усі гарбузи. Не залишилося жодного”.
P.S. З дітьми краще працює принцип не “заборонити”, а “замінити”. Замінімо цю чужу, не нашу традицію на щось рідне й своє! І не надаваймо тому Хелловіну все сильнішого образу “солодкого забороненого плоду”.
Гарного нам святкування свята українського гарбуза 😉 (а святкувати його можна від серпня і…допоки не з’їмо всіх гарбузів 🙂 )!
Наталія Сиротич, ДЖЕРЕЛО
Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *