І Всеукраїнський З’їзд “РУХІВ ЗА ЖИТТЯ”

11-12 липня 2015 року при храмі святих Кирила і Методія в Івано-Франківську вперше відбувся з’їзд «рухівців» з цілої України. Ідея такого зібрання належить ГО «Івано-Франківському Християнському Руху за Життя» і вона виношувалася протягом останніх років, але з божою допомогою, нарешті вдалося її втілити. Понад півсотні представників рухів з багатьох міст України, тих, яких вдалося віднайти через мережі інтернет і які мали змогу приїхати, з’їхалися, щоб поділитися досвідом праці у цій ділянці та обговорити спільні труднощі у захисті життя в Україні. Два Архієреї, 8 священиків та кілька сестер монахинь супроводжували зібрання тих, які небайдужі до проблеми життя людської істоти.

 

В Україні діє багато організацій, які працюють в ділянці захисті життя та боротьбі проти вбивства зачатих дітей. Такі організації діють кожна у своєму середовищі і у своєму населеному пункті. Загальну кількість таких спільнот навіть важко підрахувати чи всіх їх віднайти. Тому франківські «рухівці за життя» побачили потребу в організації такого з’їзду, щоб поділитися досвідом праці та напрацюваннями, а також, щоб попробувати координувати різні діяльності та заходи у цьому напрямку. Ціль у всіх одна – захищати людське життя від моменту зачаття аж до природної смерті. А у з’їзді бачили потребу почати гуртуватися, щоб працювати і служити спільно. Наша ГО «Івано-Франківський Рух За життя» виявила бажання зібрати тих осіб, які у нашій Батьківщині спричиняються молитвою, словом і ділом для захисту зачатих дітей, які ще не народилися… Думаємо, що таких людей є дуже багато, бо кожен у міру своїх можливостей, бажань і здатностей, поширює ці цінності у своїх середовищах, тому ми не претендували на можливість віднайти та зібрати всіх. Мотором організації такого з їзду був п. Мирослав Возняк,заступник голови ГО.

Наш захід підтримав Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин), він же очолив Божественну Літургію та Владика Дмитро (Григорак), Єпископ Бучацький, представник від Синоду Єпископів УГКЦ.

На зустрічах були висвітлені різні аспекти, що стосуються тематики життя та його захисту від моменту зачаття аж до природної смерті. Обговорювалася проблема узаконеного дітовбивства на нашій Батьківщині і всіх наслідків, які з цього випливають, а також були вислухані пропозиції, як на законодавчому рівні могти захистити зачату дитину.

Проповідь у часі Літургії з благословення Митрополита Володимира виголосив о. Йосафат Бойко, член Руху і пригадав слова Святої Матері Терези з Калькутти, актуальні в наші дні для українців: «Найбільшу загрозу для миру на землі представляє аборт. Якщо ми здатні знищити життя, що дає нам Бог, якщо мати здатна стати катом для власних дітей, чи існує сенс говорити про інші вбивства і війни у світі? Сьогодні люди не люблять одне одного, і саме тут — джерело загрози для миру. Аборт — це зачаток зла на землі…».

 

По завершенні відправи зі словом підтримки і привітання до присутніх звернулися наші Владики. Митрополит Володимир висловив свою вдячність зі діяльність мирян у цій сфері, а Владика Дмитро висловив підтримку Синоду Єпископів УГКЦ у цьому служінні.

Після відправи всі присутні направилися до містечка Милосердя Святого Миколая, в приміщенні якого відбулося освячення «ВІКНА ЖИТТЯ». Так символічно, що саме у цьому приміщенні, де потребуючі знаходять допомогу і підтримку сестер монахинь ще відчиняється і «Вікно Життя», можна сказати, що поруч з «Дверима Життя», бо саме у цій оселі багато людей «відживають».

По обіді розпочалися конференції та ділення своїми досвідами. Розпочав конференції Владика Дмитро (Григорак), представивши присутнім нагальність обговорення і свідчення у суспільстві цієї проблеми знищення життя у лоні матерів волею самих же матерів.

Про потребу існування такого «РУХУ ЗА ЖИТТЯ» говорив п. Петро Гусак, кандидат філософських наук, доктор філософії, науковий працівник Інституту родини та подружнього життя УКУ. Представивши присутнім серйозну проблему зі знищенням людей через аборт та проблему низької народжуваності, заохочував до «РУХУ ЗА ЖИТТЯ». У цьому напрямку працює він і його дружина Леся Гусак.

Відтак слово мала п. Геня Самборська, голові Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини». Активна українка представила проблему і потребу боротьби за удосконалення та зміну законодавства у цій ділянці.

Про те чим може допомогти працювати у цій сфері комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я щодо захисту ненароджених дітей розказаво. Руслан П’яста, Голова згаданої комісії.

Темою доповіді о. Ігора Онищука, доктора філософії, кандидата юридичних наук та референта Патріаршої Курії у справах зв’язків УГКЦ з органами державної влади була «Правові гарантії захисту життя дитини до народження з точки зору міжнародних та українських нормативно – правових актів».

Відтак лікар гінеколог зі Львова п. Зореслава Городенчук розказала всім присутнім про так звані «Напротехнології» – надії для бездітного подружжя.

Про важливість особистого духовного життя рухівців та потребу мати духівника розказав о. Теодор Мацапула, ВС, настоятель Згромадження Воплоченого Слова в Україні, а про те, як члени Згромадження працюють у цьому напрямку у світі, зокрема США та Італії, розказали с. Марія від Хреста.

У неділю всі зібралися на спільну подячну Літургію, в часі якої молилися за всі рухи за життя в Україні та за те, щоби у нашій Батьківщині не помирали діти від своїх рідних матерів. Завершився з’їзд гарячим обговоренням тематики, складанням пропозицій для майбутньої праці у цій ділянці та зосередженні на дуже нагальному питанні що стосується хитрого і прикритого внесення змін до Конституції України, а саме зміні поняття «сім’ї» де б вже не говорилося про чоловіка і жінку,а просто про дві особи, що противиться природному законові та волі Господа Бога. Відтак було прийнято створити Координаційну Раду, яка би спочатку займалася збором даних про такі організації в Україні, а відтак про різні можливості співпраці.

 

див. відео ТУТ

 

За матеріалами: Парафія свв. Кирила та Методія

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *