Кардинал Марадьяґа: очолити дикастерій у справах сім’ї могло би подружжя

415861Реформа Римської курії приведе до збільшення колегіальності у Церкві. В цьому переконаний кардинал Оскар Андрес Родріґес Марадьяґа, який координує працю Ради дев’ятьох кардиналів, скликаної Франциском. 

 Ієрарх із Гондурасу підкреслює, що реформа Римської курії поволі набирає щоразу конкретніших форм. «Певним є виникнення двох конгрегацій у справах мирян і сім’ї. До них будуть включені такі нинішні Папські ради: з питань лаїкату, душпастирства служби здоров’я, Cor Unum, а також Справедливість і мир. Зміниться їхній юридичний статус, бо вони діятимуть у рамках конгрегацій. Однак це не буде звичайне зведення разом під новим дахом», — підкреслює кардинал Марадьяґа. 

 Він також вказує, що стає щоразу помітнішою тенденція до зменшення кількості кардиналів чи єпископів на чолі окремих дикастеріїв. «Подружжя могло би відповідати за родини, а за мігрантів — черниця, яка має досвід у цій галузі», — каже координатор Ради кардиналів. Заявлено також утворення єдиного ватиканського «міністерства юстиції». Воно могло би об’єднати Апостольську сигнатуру, Римську роту, дикастерій у справах інтерпретації юридичних текстів, а також Апостольську пенітенціарію. Кардинал Марадьяґа зазначає, що мету реформи становить покращення діяльності Римської курії, що принесе у наслідку більшу співпрацю, а відповідно, збільшить колегіальність ватиканської діяльності. CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *