КАТОЛИЦЬКІ ЄПИСКОПИ КОТ-Д’ІВУАРУ ПРОВЕЛИ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ НА ТЕМУ: «СІМ’Я – ЦЕ МІСЦЕ ВИХОВАННЯ ДО ЖИТТЯ Й МИРУ»

ap3133725_articoloНапередодні виходу у світ Апостольського Напоумлення Папи Франциска, що буде присвячене Синодові про сім’ю, католицькі єпископи Кот-д'Івуару провели пленарне засідання на тему: «Сім’я – це місце виховання до життя й миру». У зверненні до Божого люду в цій країні у Західній Африці єпископи пропонують роздуми про гідність сім’ї та про сучасну ситуацію, яка заторкує багато родин. Єпископи закликають сім’ї усвідомити своє покликання та місію у здійсненні Божого заміру, а також виховну роль у формації людської особи. 

Єпископська Конференція Кот-д'Івуару наголошує, що сім’я є наріжним каменем всієї людської спільноти, в якій здійснюються процеси соціалізації та цілісного формування особистості. Африканська традиція надає велику важливість сім’ї, але не бракує культурних, професійних, соціальних та економічних проблем, які загрожують родинам. Зокрема, йдеться про полігамію, примусовий шлюб, ритуальне жертви, родинні конфлікти, але також і про бідність, безробіття, відсутність житла. Всі ці фактори, –  наголошують єпископи, – ведуть до розпаду сім’ї. Труднощі стосуються також і спадкових сварок та непорозумінь, нестримної гонки за грошима, якій сприяє матеріалістична ментальність можновладців.

На думку єпископів, це приносить драматичні наслідки, такі як проституція, організована злочинність, незаконний продаж землі, наркоманія, алкоголізм, насильство, підліткова вагітність.

Сім’я – це найперша школа безцінних чеснот. Тому єпископи Кот-д'Івуару закликають до бачення сім’ї, згідно з Божими задумом, «в якому родинна дійсність починається із сотворення чоловіка й жінки на образ Божий».  Родина  – це перша школа соціальних чеснот, яка виховує до життя, до миру й любові, пошани до ближніх і любові до Бога, прощення, милосердя, великодушності, працьовистості, ненасильства.

Католицька Церква Кот-д'Івуару висловлює сподівання, що відповідальні за громадянське життя зуміють «гарантувати та сприяти справжній ідентичності сім’ї, поборюючи все те, що її ранить та спотворює».

Вони не оминули такого важливого питання, як захист життя від зачаття до природної смерті, як також права на освіту дітей, що повинно супроводитись «боротьбою з аморальністю та всіма ідеологіями, які прагнуть знищити сім’ю, діючи у прихований спосіб під прикриттям допомоги з метою розвитку, осучаснення та  демократії». Єпископи звернулись також і до ЗМІ,   закликаючи їх «поширювати автентичні цінності людської гідності, сприяючи цим формуванню особистої та колективної совісті стосовно добра».

Єпископська Конференція Кот-д'Івуару закликала молодь «будувати міцні сім’ї, що ґрунтуються на справжніх  релігійних, людських та суспільних цінностях, а священикам, богопосвяченим особам та всім членам Церкви вони нагадують про їхню відповідальність щодо сім’ї, закликаючи до динамічного душпастирства, здатного адекватно супроводити родини, забезпечуючи цілісне формування всіх складових частин родини.

На закінчення католицькі єпископи Кот-д'Івуару звернулись до християнських сімей, заохочуючи їх у дієвий спосіб відповісти на покликання та місію на служінні любові, життя та миру.

Джерело: Радіо Ватикан 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *