Молитовна ініціатива Комісії родини Луцького екзархату “ПАРАФІЯ У МОЛИТВІ”

«У цей час Великого посту дотримуймося домашнього молитовного правила.

Можна користати із трансляцій богослужінь

за посередництвом сучасних засобів комунікації»

Блаженніший Святослав.

З року в рік, ми звикли до церковного календаря і слідуємо традиційно в нашому духовному житті згідно приписів. Протягом року ми маємо чотири етапи приготування до великих християнських свят, які називаємо часом Посту. Кожен в різний спосіб дотримується тих чи інших приписів і приготовляє себе до гідної зустрічі з Господом. Але цей рік, особливо цей Великий піст, стає унікальним по своїй суті. Великий піст асоціюється нам з тим, щоб приходити у храм і помолитись на Страсних богослужіннях; через покаяння скористати з Таїнства Сповіді (багато з людей якраз в тому часі раз на рік виконують такий обов’язок). А на сьогодні маємо таку ситуацію, що Церква закликає нас більше молитися вдома.

В нашій Церкві є вже досвід; коли були переслідування, то люди більше молились вдома, сімейно. Ми зараз не маємо переслідування, але маємо випробовування нашої віри, в якому Господь щось хоче до нас сказати. Можливо це є момент, в якому зміцніють наші родини, бо творячи спільну молитву, читаючи Святе Писання, приділяючи час і для Бога, і для членів сім’ї, ми зможемо запросити Бога у наші стосунки, які часто є дуже складними. Можливо це є шанс для чоловіків, щоби стати до молитви в родині, щоб стати відповідальним, бо чоловік в сім’ї має обов’язок від Бога провадити за собою і дружину, і дітей. Сьогодні Господь, ніби знову кличе кожного чоловіка як Адама: «Адаме де ти?»… а Адам злякався …і сховався»(Бт.3,10). Батьки мають сьогодні унікальну можливість показати для своїх дітей добрий приклад молитви, який залишиться на все життя.

В час, коли нам Провід Церкви радить молитися вдома і слідкувати за трансляціями богослужінь, ми мусимо долучатись до спільних молитов.

 В першу чергу, можна скористати з прямих трансляцій різних церков, де беремо участь у молитві і слухаємо повчальне слово.

 На нашому  сайті Луцького екзархату також маємо трансляцію богослужінь з храму Вознесіння Господнього м. Дубно.

В той час, як люди не можуть прийти до храму, то за допомогою соціальних мереж священник може прийти до людей, щоб не обривався зв’язок пастиря зі своїми парафіянами. В Дубно з храму ми спробували проводити, через сторінку о. Андрія Коваля на Фейсбуці, молитву Вервиці о 21:00. Це є нагодою для священника бути в такий спосіб із своїми вірними і промовити потішливе слово. Кожен священник для себе може вибрати різні варіанти, як це провадити, але я бачу, що це потрібне і вартує це провадити.

Ще одна ініціатива, яка є запроваджена між парафіянами, це безперервна молитва. На заклик священника, за декілька годин була сформована група парафіян для цілодобової молитви. В парафіяльній групі Viber було розписано молитву для кожного по пів години і формується група, яка постійно молиться. Парафія в молитві. Вимог щодо якоїсь конкретної молитви не має, головне, щоб кожен відповідав за свій час і молився. Через групу у Viber можна це контролювати і якщо комусь не виходить, чи заважко вночі, то можна шукати заміну. В нас на деякі години є і по двоє людей – обмежень в цьому ставити не потрібно. Ця молитва буде звершуватись 9 днів як Дев’ятниця в часі загрози коронавірусу. При потребі буде продовжена молитва, формуючи знову список на наступну Дев’ятницю.

Це є такі варіанти, які мені, як священнику, дають змогу бути зі своїми парафіянами і використовувати новітні технології для спільної молитви. Всіх священників заохочую об’єднувати родини до спільної молитви в той час, коли присутність священника на молитві може підтримати і слабких, і сильних.

Кожного вечора о 21:00 зі сторінки Андрій Коваль на Фейсбук молитва на вервиці.

о. Андрій Коваль

Голова комісії у справах родини

Луцького екзархату

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *