«Ми готові служити родині та дітям не тільки при вівтарях», – владика Йосиф (Мілян)

d880a8c9-9788-4cb3-bb9f-726866ec2aef«Я думаю, що наша маніфестація – це свідчення єдності народу, який молиться різними мовами, у різних конфесіях, у різних церквах і традиціях про єдину мету, яку Господь вклав усім», – про це говорив владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський, 2 червня 2016 року, під час прес-конференції на тему «Вперше в Україні відбудеться міжконфесійна хода на захист прав дітей і сім'ї», яку вранці було проведено в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ».

Роздумуючи над метою зустрічі, владика зауважив: «Заглядаючи ретроспективно в нашу українську християнську історію, здається, що, мабуть, у страшному сні не снилося Ярославу Мудрому, що колись його нащадки матимуть ходу за права дитини і сім’ї».

«Я думаю, що і нам – сучасникам, ще 20 років тому також не снилося, що щось подібне будемо організовувати в Україні. Бо є речі само собою зрозумілі», – наголосив архиєрей.

Ведучи далі, владика зауважив, що Господь не завжди давав людині відкривати своє Писання, але завжди свою волю карбував на серці людини. За його словами, сумління говорило Божу волю до свого народу, а ми чуйні до голосу Господнього, через Його Слово та власне сумління йшли тими дорогами, які накреслював нам Господь.

«Сьогодні, аналізуючи всю ситуацію, ми вважаємо за доцільне та бажаємо провести маніфестацію-марш в Україні, де гинуть морально-етичні цінності, щоб заявити про те, що ми, нащадки Ярослава Мудрого, хочемо зберігати та розвивати родину на морально-етичних засадах, на Слові Божому. Хочемо будувати здорову християнську сім’ю, де народжуватимуться та виховуватимуться діти, які будуть зростати у здоровій та моральній родині», – сказав єпископ.

Після цього владика зауважив, що ця маніфестація має на меті показати гідність правдивої християнської родини, але і також вказати на проблеми нівелювання певних родинних цінностей взагалі: «Якщо ми сьогодні говорили про проблему переривання вагітності, величезну проблему абортів, то ми теж мусимо говорити про розлучення та нестабільність родинних зв’язків. Ми хочемо заявити, що ми, як представники Церков і релігійних організацій, готові служити родині не тільки при вівтарях, а також хочемо входити у сферу соціального служіння нашим родинам і дітям».

Під час прес-конференції владика також зазначив, що Церкви, займаючись дітьми-сиротами, хочуть акцентувати на тому, що час будинків для сиріт і дитячих домів радянського типу вже минув: «Ми готові працювати, створюючи для дітей будинки сімейного типу. Сьогодні Церкви готові організовувати та працювати так, щоб при храмах організовувалися сиротинці, які будуть спиратися на глибокому богословському та морально-етичному рівні виховання. Це маніфестація глибокої автентичної людини, яка здатна любити щиро і правдиво, бути відкритою до проблем цього світу і стати справді очима, м’язами рук та ніг і серцем люблячого Бога для всіх, хто живе на цій землі».

Завершуючи, владика підсумував: «Я думаю, що наша маніфестація з рамена Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій – це теж свідчення єдності народу, який молиться різними мовами, у різних конфесіях, у різних церквах та традиціях про єдину мету, яку Господь вклав усім, незважаючи на всі різні підходи до духовного життя і стосунки з Творцем – єдиним для нас усіх».

Зазначимо, що організатором цього заходу виступає Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій. Окрім владики Йосифа, у прес-конференції взяли участь Архиєпископ Євстратій (Зоря) – Секретар Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату; пастор Ігор Бандура – перший заступник голови Всеукраїнського союзу Церков євангельських християн-баптистів, представник Головуючого у ВРЦіРО; священик Матеуш Адамський – Римсько-Католицька Церква, голова Оргкомітету всеукраїнської ходи ВРЦіРО; Катерина Юрченко – прес-секретар Духовного управління мусульман України.

Відео див ТУТ

УГКЦ

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *