На Прикарпатті спеціальною прощею вшанували дідусів, бабусь і людей похилого віку

23 липня у відпустовому Марійському центрі в селі Погоня, що неподалік від Івано-Франківська, відбулася проща з нагоди Всесвітнього дня дідусів, бабусь та людей похилого віку, встановленого Папою Франциском.

До знаменитого своєю чудотворною іконою Погінської Богородиці, чисельними свідченнями про навернення та зцілення храму і монастиря отців василіян, зібралися прочани поважного віку і не лише з Прикарпаття перш за все для того, щоб молитися за мир і спокій в Україні і світі, за щасливе майбутнє для прийдешніх поколінь – дітей та онуків.

Розпочалася проща урочистою Літургією, яку разом зі священниками співали діти.

Далі були молитви на оздоровлення, благословення від духовенства. І вітання старшим від молодого покоління зі спеціальними подарунками-сувенірами.

На Прикарпатті спеціальною прощею вшанували дідусів, бабусь і людей похилого віку - фото 118209

Цікаво, що проща для дорослих співпала в Погінській обителі з урочистим закриттям дитячого літнього табору «Веселі канікули з Богом».

«Погоня – це взагалі унікальне місце. Тут завжди є якісь співпадіння, адже Божа благодать і передбачає такі особливі моменти, — наголошує ігумен Погінського монастиря отців василіян отець Антоній Яремчук. – І, таким чином, передбачено закриття дитячого літнього табору, присвяченого священномученику Йосафату Кунцевичу, і водночас прощу для дідусів, бабусь і людей похилого віку. Це свято відзначається вже втретє, відтоді як воно було проголошене Папою Франциском для того, щоб вміти поцінувати старших людей. Тому сьогоднішня Літургія, яку співали діти, була теж подарунком для них».

Голова комісії у справах родин УГКЦ Юрій Прилепський пригадав, що до храму вперше його привела бабуся. І що саме вона, дідусь і священник стали для нього великим прикладом. І тому він сам є священником греко-католицької церкви. Отже, як стверджує отець Юрій, усі дорослі повинні бути добрим прикладом для підростаючого покоління.

До святкової прощі в Погоні долучилися прочани з Борислава на Львівщині. «Дуже сподобалося як гарно підготувалися до свята діти, — ділиться пані Оксана. – Я вперше побачила так гарно закцентовану увагу на старшому поколінні. В нашій паломницькій групі були і дідусі і бабусі, яким вручили символічні подарунки – це неймовірно приємно».

Проща «Дідусів, бабусь, похилих віком» в Погоні відбулася з ініціативи Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ і за підтримки Погінського монастиря отців василіян УГКЦ.

risu

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *