Неможливо нічого змінити без любові. У Франківську пройде традиційний “Тиждень сім’ї”

З 10 по 16 травня в Івано-Франківську проходитиме традиційний “Тиждень сім’ї”, який організовує Комісія у справах родини і мирян Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Про цьогорічну тематику, заходи і цікавинки святкування розповідає голова Комісії о. Юрій Прилепський.

«Бог є любов, Бог все створив із любові і все покликав до любові. Людська любов на землі реалізується або через призму богопосвяченого життя чи сім’ї. Коли дивитися на будь-яку людину її завжди треба розглядати в контексті сім’ї, бо кожен з нас народжується  в сім’ї, зростає, а далі виходить творити вже свою родину. Хтось вступає в подружжя, а хтось творить монашу родину. Але ми невіддільні від такого поняття як родина. Місяць травень є особливим, адже цього місяця ми в особливий спосіб почитаємо нашу небесну матір Пречисту Богородицю, в другу неділю травня – вшановуємо наших матерів. Але посередині місця нас зустрічає таке велике і близьке кожному  свято встановлене ООН – Свято сім’ї. Кожного року ми його відзначаємо і навіть утворився такий рух, який називається «Тиждень сім’ї». Цей рух об’єднав католиків, православних і протестантів. На меті він має єдине – призупинити людину в метушні цього життя і зосередити на чомусь, що є найважливіше в житті кожного з нас – на нашій сім’ї», – каже о.Юрій.

За словами голови Комісії, роль сім’ї є дуже недооцінена. Тому «тиждень сім’ї» покликаний на кілька днів «вирвати» нас з цієї реальності де ми постійно кудись поспішаємо, забуваючи про найважливіше і ввести в нову реальність – реальність сім’ї, родини.

Варто зауважити, що «тиждень сім’ї» вже став традиційним для нашого міста і краю. Минулого року тематикою заходів була «Святість сім’ї».

«Кожного дня ми розглядали приклад блаженних чи святих сімей, читали їх біографії, а відтак показували кожну нашу українську християнську родину, що і вона може досягти такого рівня. Цього року ми обрали не менш фундаментальну тему – «Любов у подружжі». Ми знаємо, що слово Боже яке падає в добрий ґрунт ніколи не завмирає, а дає свої плоди. Тому кожна тематика стає своєрідним «холодним душем» для людей. Ми кожного дня будемо мати цікаві науки, які для когось змінять життя. Я знаю з практики, що інколи одне речення, яке людина почує, може відіграти кардинальну, основоположну, або й навіть поворотну роль в житті. Тож з 10 по 16 травнями будемо молитися за сім’ї, щодня голоситимемо проповіді на тему любові», – пояснює священник.

В рамках «Тижня сім’ї», кожен учасник щодня зможе брати участь у Божественній Літургії, яка служитиметься в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового. Початок о 08:00 год. Опісля одразу буде Молебень до Пресвятої Богородиці та повчальна наука на тему любов у подружжі, яку поводитиме о. Юрій.

«Ми сіємо слово Боже і стараємося, щоб воно падало в добрий ґрунт. Хочеться, щоб люди які будуть нас чути справді були налаштовані і могли в тиші задуматися, відкласти справи, які від нас і так нікуди не дінуться на ту годинку-півтора щодня, щоб зосередитись на тому, що Бог через нас вирішив кожному сказати. Не тільки ми говоримо до когось , але Господь промовляє до кожного з нас без винятку. Ми маємо добру нагоду використати цей час сповна. Це важливо не для когось, а перш з все для нас», – каже отець.

Окремо слід виділити події 15 травня, адже це – Міжнародний день сім’ї. Саме в цей день відбудеться нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу малюнку на тему «Сім’я-Любов», який оголосила Комісія у справах родини і мирян Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Також в цей день пройде онлайн-конференція на тему «Поняття родини в пастирських посланнях праведного Митрополита Андрея Шептицького».

Окрім ранкової програми, о 18:00 відбудеться традиційна молитва вервиці за подружжя та родини, яку проведуть запрошені сімейні пари.

«Тут ми підготували сюрприз, але не хочу розкривати таємницю, які саме сім’ї будуть проводити цю вервицю. Хай це буде несподіванкою. На завершення святкування, в неділю в нас буде все парафіяльна молитва за наші родини», – анонсував о.Юрій.

Всі події будуть відбуватися в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового. На  YouTube каналі і Фейсбук сторінці собору можна буде простежити кожну подію онлайн чи в записі. Можна також прийти до храму, але з дотриманням всіх санітарних вимог.

На завершення розмови, о. Юрій Прилепський зауважує, що цьогорічна тема «Тижня сім’ї» дуже актуальна зважаючи на те, що ми вже понад рік живемо в часі карантину.

«Я в духовних розмовах не раз чув від людей, що пандемія зрушила не тільки окрему людину, особливо тих, які перехворіли, але торкнулася цілої родини. Дехто свідчив, що хоча прожили 10-15-20 років подружнього життя, але тільки зараз почали вчитися жити родиною. Втім, багато людей також свідчать, що коли б не родина, то вони б втратили стимул, опустили руки і не маючи підтримки не пережили б того критичного моменту. Можу сказати, що всі ми зробили для себе висновки за цей час карантинного життя, вдумавшись, розваживши над цією глобальною проблемою. Але й ми переконалися в тому, що саме любов є фундаментальне поняття без якого не можливо щасливо жити, чи щось змінити як у собі, так і в родині, в селі чи місті, крані чи світі. Неможливо нічого змінити без любові, для якої Бог нас створив і покликав», – переконаний священник.

Іванна Габльовська

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *