Папа: Церква і сім’я поєднані особливим зв’язком

ansa770661_articoloОскільки 25 березня за новим календарним стилем припадає свято Благовіщеня Пресвятої Богородиці, то загальна аудієнція, що відбулася цієї середи у Ватикані мала особливий характер. «На нашій дорозі повчань про сім’ю, – сказав Папа на початку зустрічі, яка не зважаючи на дощ, проходила на площі Святого Петра, – сьогодні припадає дещо особливий етап – це буде молитовна зупинка».

Святіший Отець пригадав, що свято Благовіщення є відзначенням початку таїнства Втілення Божого Слова. Коли архангел Гавриїл благовістив Діві Марії про зачаття і народження Божого Сина, то «просвітив і зміцнив» Її віру, а пізніше він те саме вчинив для Її нареченого Йосифа, для того, «щоб Ісус міг народитися у людській сім’ї». «Це щось прекрасного, – зауважив Наступник святого Петра, – це показує нам, наскільки глибоко таїнство Втілення, яким його бажав Бог, включає не лише зачаття у лоні матері, але й прийняття у справжній родині».

У цьому контексті Папа запросив присутніх разом із ним «споглядати красу цього зв’язку, красу цього Божого сходження», і зробити це, спільно проказавши молитву «Ave Maria», перша частина якої повторює слова ангельського привітання.

«Тепер – другий аспект: 25 березня, у свято Благовіщення, в багатьох країнах відзначається День життя. З огляду на це, святий Іван Павло ІІ двадцять років тому саме в цей день підписав енцикліку “Evangelium vitae”. Щоб відзначити цю річницю, сьогодні на площі присутні численні члени Руху за життя», – вів далі Святіший Отець, вказавши на те, що в цьому повчанні його святого попередника «сім’я займає центральне місце, оскільки є лоном людського життя», адже «Бог від самого початку поблагословив людську пару для того, щоби формувати спільноту любові та життя, якій доручено місію продовження людського роду».

Глава Католицької Церкви підкреслив, що під час укладення Святої Тайни Подружжя пара «виявляє готовність завдяки Христовій благодаті шанувати це благословення до кінця свого життя», а Церква, у свою чергу, «урочисто зобов’язується опікуватися сім’єю, яка народжується, як Божим даром». Таким чином, «зв’язок між Церквою та родиною є священним і непорушним. Церква, як мати, ніколи не покидає сім’ю, навіть і тоді, коли вона пригнічена, поранена чи різними способами умертвлювана. Навіть і тоді, коли вона впадає у гріх чи віддаляється від неї, Церква завжди чинитиме все необхідне для того, щоб намагатися її лікувати та зцілити, заохотити до навернення та примирення з Господом».

«Отож, якщо завдання є таким великим, то здається зрозумілим, скільки молитви потребує Церква, щоби змогти повсякчасно сповняти цю місію! Молитви, сповненої любові до сім’ї і до життя. Молитви, яка вміє радіти з тими, хто радіє та страждати з тими, хто страждає», – зауважив Папа, пояснюючи, що саме це і стало спонукою для нього сьогодні запросити всіх відновити молитву за Синод Єпископів на тему сім’ї, який відбуватиметься у жовтні.

Святіший Отець висловив побажання, щоб ця молитва спричинилася до того, аби Церква, «підтримувана та натхнена Божою благодаттю», змогла із ще більшим заанґажуванням та єдністю «свідчити істину про Божу любов і Його милосердя для всіх сімей світу». «Прошу вас, щоб не забракло вашої молитви. Всі – Папа, кардинали, єпископи, священики, ченці та черниці, вірні миряни – всі ми покликані молитися за Синод. Саме в цьому існує потреба, а не в порожніх балачках! Заохочую молитися також за тих, які почуваються віддаленими, а й за тих, які відвикли молитися. Ця молитва за Синод про сім’ю є для загального добра», – підсумував Папа, а тоді запросив всіх присутніх спільно проказати цю молитву, текст якої був розповсюджений перед початком аудієнції, і забравши його додому, часто проказувати її «зі святою наполегливістю». MCI

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *