ПАПА ВАТИКАНСЬКИМ ПРАЦІВНИКАМ: НЕ ЗАНЕДБУЙТЕ СВОЇ РОДИНИ!

reuters1176037_articolo«Насамперед, хочу вам подякувати за вашу працю, за старання, які ви докладаєте для того, щоб завжди все добре виконувати, навіть і тоді, коли за це немає жодного визнання: багато разів хтось щось добре виконує, але цього не зауважують. Хочу особливо подякувати тим серед вас, які роками виконують ту саму працю, часто невидиму, намагаючись все робити, як належить», – сказав Папа Франциск, зустрічаючись у понеділок, 21 грудня 2015 р. з ватиканськими працівниками з нагоди передріздвяного обміну побажаннями.

«Дякуючи вам, – вів далі Святіший Отець, – хочу також попросити у вас вибачення за скандали, які трапилися у Ватикані. Але прагну, щоб моїм та вашим наставленням, особливо в ці дні, було, насамперед, молитися за осіб, втягнених у ці скандали, аби той, хто помилився, схаменувся та зумів повернутися на праведний шлях».

Звертаючись до мирян, які становлять значну більшість ватиканських працівників та прибули на зустріч, що відбувалася в залі Павла VI, зі своїми чоловіками чи дружинами, похилими віком батьками й дітьми, Наступник святого Петра наголосив на важливості того, щоб дбати про своє подружжя та дітей, не занедбуючи пов’язаних з цим обов’язків. «Подружжя, – сказав він, – схоже до рослини. Воно не є шафою, яку стравлять десь у кімнаті та вистачить час від часу стерти пил. Мова йде про живу рослину, яку слід щоденно доглядати».

Папа підкреслив, що «найціннішим дарунком для дітей є не речі, але любов батьків». «І маю тут на увазі не лише любов батьків до дітей, – додав він, – але саме любов між батьками, їхні подружні взаємини. Це приносить багато добра як вам, так і вашим дітям! Не занедбуйте свою сім’ю!».

Святіший Отець наголосив на важливості спілкування з дітьми, зацікавлення тим, про що вони думають. У щоденних стосунках слід керуватися милосердям, і не забувати про важливість того, щоб опікуватися дідусями й бабусями, «які дуже цінні в родині», адже є носіями «пам’яті та мудрості». Слід також дбати про мир у сім’ї, адже відомо, що трапляються сварки, відсутність яких є, радше, «аномальністю». Вважливим є «не завершувати день не помирившись».

У контексті Святого Року Милосердя Папа підкреслив, що «Ювілей слід переживати також і в домашній церкві, а не лише під час великих подій». Зрештою, «Господеві подобається той, хто практикує милосердя у щоденних обставинах». «Цього хочу вам побажати: зазнати радості милосердя, починаючи зі своєї родини», – підсумував Святіший Отець.

Джерело: Радіо Ватикан

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *