Роль чоловіка у сучасному світі

6-8 березня у Марійському духовному центрі, що у Зарваниці, за організації Комісії УГКЦ у справах родини відбувся  семінар у напрямку «Душпастерства чоловіків». Участь у семінарі взяли, як голови єпархіальних комісій родини так і миряни, які виявили свою зацікавленість у праці над даним напрямком.

о. Тарас Бабій, працівник Інституту родини та подружнього життя, який значний період життя присвятив вивченню  ролі чоловіка опираючись на вчення  Павла Євдокимова, доктора філософії та богослов`я, разом із  учасники семінару шукали відповіді на запитання: Хто такий чоловік? Чому сьогодні чоловіки все менше стають  чоловіками?Що таке релятивізм та фемінізм і як це стосується чоловіка? Пошук чоловічої ідентичності та архетипу. Одним із свідчень та поштовхом для учасників  став представлений о. Тарасом відео- ролик ,у якому Джанна Джессен, відомий американський  християнський оратор, активістка напрямку за збереження життя, людина яка народилась в наслідок солевого аборту, у своєму зверненні у парламентарії промовила до чоловіків :

Чоловіки! Ви створенні для величності,для того щоб бути чоловіками, я вже надто виснажилась  робити вашу роботу!!! Та подумайте для якої величності ви створенні ,для своєї величності чи величності Божої?

Чоловіки я надто втомилась робити вашу роботу сказала Джанна і тут  аналізуючи роль чоловіка та жінки у теперішньому суспільстві ми спостерігаємо руйнівні зміни  де жінка бере на себе обов’язки чоловіка а чоловік перебирає на себе більш жіночні  риси поведінки.

То яким все таки  мав би  бути архетип чоловіка у християнському середовищі, перше що спадає на думку християнина це Ісус Христос, і тут у творах П. Євдокімова знаходимо слова, що Христос є універсальним Архетипом людськості. Він є другим Адамом, який вміщає в собі все, як перший Адам до народження Єви, який поєднював в собі чоловічість і жіночість без роздільності. Якщо не Христос тоді хто?

Шукаючи відповідь пошуку чоловічого архетипу о. Тарас пригадав нам уривок від Матвія 11:7-9 «Як вони ж відійшли, Ісус про Івана почав говорити народові: На що ви ходили в пустиню дивитися? Чи на очерет, що вітер гойдає його? Та на що ви дивитись ходили? Може на чоловіка, у м’які шати одягненого? Адже ті, хто носить м’яке, по палатах царських. По що ж ви ходили? Може бачити пророка? Так, кажу вам, навіть більш, як пророка». Іван Хреститель є той хто готує дороги Господеві, той хто здобуває Царство небесне силою. Чи може саме Предтеча є тим архетипом чоловіка?

Підсумовуючи спільні напрацювання о.Тарас наголосив, кожний чоловік покликаний вирівнювати дороги Господеві, кожний на своєму місці повинен готувати дороги Господеві.  Чоловік, який віддаляється від правди губить і свою природу.По завершенні плідної праці у якій  активні групи учасників  розробили систему почергових кроків у програмі плекання в чоловіка чоловічості, мали змогу почути свідчення учасників в аспекті проходження цього семінару, одне з яких звучало:«Запаливши власне світло свічки ми не можемо запалити ним усіх навколо,тому що таким чином вони згорять,ми лише можемо допомогти їм віднайти це світло в собі».

Комісія УГКЦ у справах родини

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *