«Старенькі люди є неоціненним скарбом для сучасності», – Блаженніший Святослав

Для Господа і Церкви важливою є кожна людина, чи вона молода, чи зрілого віку. Нещодавно я повернувся з Папського Синоду, який був присвячений темі сім’ї, і до сьогодні живу враженнями від нього. Ми говорили про те, що зараз стоять великі виклики перед християнською родиною, а також про роль та місце старших людей у християнській сім’ї.

Про це сказав Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав 7 грудня, відкриваючи конференцію на тему християнської опіки над літніми людьми, яка проходить в Брюховичах поблизу Львова, з ініціативи Комісії УГКЦ у справах родини.

Глава Церкви наголосив, що завдання церковної спільноти в тому, щоб опікуватися старшими людьми: «Зокрема, Папа Франциск дуже любить говорити про бабусь. Він казав, що вони вміють навчити своїх онуків молитися, вірити в Бога, бути добрими людьми, але потрібно їм дати таку можливість».

Далі Блаженніший Святослав сказав, що в багатих суспільствах кожен прагне бути самодостатнім і незалежним. І так стається, що ніхто вже не народжується в сім’ї і не помирає в ній: «Провідною є активна людина, яка працює, виробляє і споживає. А того, хто не виробляє і не споживає, – викидають у смітник. Тож Святіший Отець вважає, що це “культура одноразового використання”».

Хто ж випадає сьогодні із суспільства? Молодь (ті, які ще не виробляють достатньо, щоб себе утримати) та немічні й старші (які уже не виробляють, а тільки споживають). Тому це ті вікові категорії чи соціальні групи, на переконання Предстоятеля Церкви, яких сьогодні намагаються усунути із суспільного дискурсу, і певною мірою дискримінувати. Тож важливо сьогодні для Церкви і християнського суспільства знайти можливість пригортати всіх, допомогти сім’ї здійснювати те, що вона колись здійснювала. «Колись тато і мама готували своїх дітей до шлюбу, старші подружні пари провадили до цього Таїнства молодших. Сьогодні цього вже немає, тому потрібно допомогти сім’ї підготувати своїх дітей до подружжя. Те саме стосується й людей старшого віку», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Він додав, що сьогодні в багатих країнах, коли хтось виходить на пенсію, то переїжджає в старечий дім: «Відвідуючи при наших парафіях такі будинки, я бачив, як старі люди чекають, щоби хтось їх відвідав. Вони мають у тому будинку все: гарну медичну опіку, харчування, розваги. Але не мають людського тепла. Ба більше! Вони почуваються такими, що можуть ще щось робити для рідних та Церкви, та відчуття їхні такі, ніби їх викинули на інший бік життя».

«Важливо сьогодні знаходити порозуміння між різними генераціями суспільства. Бо така ізоляція та поділ усіх робить нещасливими. Коли мова йде про українців, то ми завжди виношували свою національну свідомість, знання своєї історії від живого спілкування із старшими людьми. Тож вони є неоціненним скарбом для сучасності», – завершив своє слово до учасників конференції Глава Церкви.

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *