Активні мами мають щасливих дітей

1375097Чим активніша мама, тим більше фізично активною буде її дитина. Такі висновки зробили британські вченні після спостерігання за 500-ми мамами і їхніми чотирирічними дітьми.

Що активнішою є мама, тим більше фізично активною буде її дитина. Такі висновки зробили британські вчені після того, як спостерігали за 500-ми мамами і їхніми чотирирічними дітьми.

Проте, рівень фізичних навантажень багатьох мам є нижчим за рекомендований, зазначають вчені.

Дослідники з Кембриджського і Саутгемптонського університетів протягом семи днів спостерігали за серцевими ритмами мам і дітей для вимірювання їхньої активності.

В опублікованих результатах дослідження йдеться про те, що політика щодо поліпшення здоров’я дітей має бути спрямована на матерів.

Вчені дійшли висновку, що діти не «є просто активними від природи», а батьки відіграють найважливішу роль у формуванні здорових звичок на ранніх етапах життя.

Активні мами і діти

У рамках дослідження, 554 мами і їхні чотирирічні малюки протягом семи днів носили монітор серцевого ритму і акселерометр на грудях. Учасники дослідження носили його постійно, у тому числі під час сну і водних процедур.

Один з керівників дослідження, співробітник інституту дитячого здоров’я при Університетському коледжі Лондона Кетрін Хескет зазначила, що дані дослідження показали прямий зв’язок між фізичною активністю у дітей та у їхніх матерів.

«Чим більш активною була мама, тим більш активною була дитина. Хоча не можна стверджувати, чи активні діти змушують матусь бути більш активними і бігати за ними. Цілком ймовірно, що активність одного впливає на іншого», — зазначила пані Хескет.

Вона повідомила, що кожну хвилину помірної або інтенсивної активності мами, її дитина була на 10 % більш активною.

Ці невеликі відмінності можуть здатися тривіальними, але протягом місяця або року вони можуть бути істотними, додала вона.

Фактори, що вплинули на рівні активності мам враховували також те, чи працює мама, чи ні, і чи є у дитини брати чи сестра.

Зміни в материнстві

Дослідження виявило, що, як тільки жінки стають матерями рівень їхньої активності падає і часто не повертається до колишнього рівня.

Ця відсутність активності може потім впливати на їхніх маленьких дітей, зазначають вчені.

Пані Хескет зазначила: «Невелике збільшення активності мам може мати переваги і для мам, і для дітей».

Більше ходити і рухатися кожного дня, ось що потрібно для створення цих переваг.

Збільшення фізичної активності в сім’ї може поліпшити загальний стан здоров’я дітей, вважає один з дослідників доктор Енн Хоскінс.

«Активна гра є важливим способом розвитку координації та рухових навичок дітей в дошкільному віці. Є багато видів активності, якими можуть займатися батьки, такі як плавання, біг навипередки, дитячий тренажерний зал. Це дасть мамам можливість для спілкування і підтримає розвиток дітей», — вважають вчені.

Родини заохочують добре харчуватися, більше рухатися і жити довше. Для дітей, це означає, бути активними протягом однієї години на день, а для дорослих дві з половиною години на тиждень. 

Інститут родини та подружнього життя

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *