Святі Іван Павло ІІ та Джанна Беретта – покровителі Всесвітньої зустрічі сімей 2015

1_0_816244Святі Іван Павло ІІ та Джанна Беретта проголошені Небесними Покровителями Всесвітньої зустрічі родин, яка у вересні 2015 року відбудеться в місті Філадельфії у США на тему: «Нашою місією є любов: родина жива у повноті».

Про це нещодавно оголосив місцевий архиєпископ Високопреосвященніший Чарльз Чапут. Оголошуючи про це рішення, ієрарх зазначив, що ці святі обрані провадити всіх у приготування та участі в цій міжнародній зустрічі з огляду на те, що «вони повністю втілюють історію, місію та тему Всесвітньої зустрічі родин 2015 року». За його словами, вони обоє «докладали глибокі і постійні зусилля у зміцнення сім’ї, з любов’ю її підтримуючи. Ця історична зустріч дасть тисячам людей з усього світу нагоду розділити це заанґажування наших святих покровителів», – зазначив архиєпископ Чапут.

Зазначимо, що святий Іван Павло ІІ був першим Єпископом Риму, який відвідав Філадельфію. Це сталося у жовтні 1979 року, а у Святій Месі, яку він тоді відслужив, взяли участь понад мільйон осіб. Через п’ятнадцять років Папа Войтила організував першу Всесвітню зустріч сімей з метою зміцнити в усьому світі священні родинні узи. У день його канонізації, 27 квітня 2014 р., Папа Франциск цілком справедливо окреслив свого святого попередника, як «Папу родини».

Свята Джанна Беретта Молла, лікар-педіатр та мати чотирьох дітей, відома світові через свою геройську безкорисливу любов, яку вона виявила тоді, коли відкривши захворювання на рак, відмовилася від лікування, щоб не піддавати небезпеці життя четвертої дитини, яку на той час носила під серцем. Після народження сина вона померла, а 1994 року святий Іван Павло ІІ проголосив її блаженною. Це був рік першої Всесвітньої зустрічі сімей. А через десять років Папа Войтила проголосив Джанну Беретту святою. Вона є покровителькою матерів, лікарів та ненароджених дітей.

Від 22 до 27 вересня 2015 року тисячі сімей зберуться в місті Філадельфії в американському штаті Пенсильванії, щоб спільно засвідчити світові важливість родинних цінностей та обговорити проблеми й виклики, які стоять перед сім’єю в сучасному світі. Організатори сподіваються, що в цих подіях візьме участь також і Папа Франциск, який дав попередню згоду, про що заявив Філадельфійський архиєпископ.

Відповідаючи на прохання журналістів підтвердити цю новину, о. Федеріко Ломбарді, речник Апостольської Столиці, пояснив: «Щодо подорожей в Америку, то надійшли різні запрошення, які Папа, як завжди, належним чином бере до уваги. Папа висловив свою готовність взяти участь у зустрічі сімей, але на даний час ще не розпочалися жодні оперативні заходи щодо приготування можливого проекту або програми подорожі до США чи Мексики. Потрібно пам’ятати, що до зустрічі у Філадельфії ще залишається понад рік часу». Радіо Ватикан

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *