Учасник Синоду: проблема з передачею віри в родині стає глобальною

1_0_832959Кардинал Крістоф Шенборн вважає, що в ході третьої Надзвичайної сесії Синоду Єпископів увага зверталася в більшій мірі на проблеми подружніх пар, а не сімей. "Багато говорилося про пару одружених, але мало про людську, соціальну, культурну реальність сім'ї … батьків, синів, бабусь і дідусів – всю мережу, складову сім'ї", – сказав він в інтерв'ю інтернет -парталу www.rossoporpora.org.

"В даний час є проблема, особливо на Заході: ми багато говоримо проти індивідуалізму, але самі теж живемо в ньому, всередині себе. Існує тенденція бачити подружню пару, тільки з її деякими вузькими проблемами. Під час Синоду було приділено мало уваги проблемам пов'язаним з роботою, економічною ситуацією сімей, важливістю плідного взаємного обміну між поколіннями. Папа часто нагадував про бабусь і дідусів – запрошував їх на площу св. Петра. Це показує, що сім'я складається не тільки з батьків і дітей, але принаймні з трьох-чотирьох поколінь ", – сказав він.

На думку кардинала в час Синоду Єпископів увага була зосереджена на деяких вузьких темах. Наприклад широко обговорювалася можливість уділенням св. Причастя розлученим, що вступили в несакраментальні союзи, але аж ніяк не йшлося про руйнування зв'язку між сім'ями, яке відбувається в результаті розпаду шлюбу. "Розлучення вдаряє не лише по сімейній парі, але в першу чергу по дітях і всій родині", нагадав він.

Кардинал Шенборн вважає, що про питання передачі віри в родині під час Синоду говорилося недостатньо. "У той же час існує багато батьків, які страждають через те, що не можуть передати віру своїм дітям. Ця проблема дуже поширена на Заході, і не тільки. Я розмовляв на цю тему також з мусульманами і переконався, що й вони відчувають труднощі в цій сфері. Це виклик, який стає глобальним ", – зазначив австрійський кардинал.

Кардинал Шенборн вважає важливим проведення Синоду Єпископів саме на тему сім'ї, особливо в теперішній час, коли здійснюється багато атак на цей інститут. "Поставити сім'ю, а не тільки сімейну пару в центр уваги всієї Церкви – це завдання, фундаментальний виклик для майбутнього нашого суспільства", зазначив він. Радіо Ватикан

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *