Єпископи центрально-східної Європи про ситуацію сім’ї в цьому регіоні

 

1_0_780454Сім’я і подружжя в країнах центрально-східної Європи майже не відрізняється від родин у західній частині континенту, однак має свої особливості, пов’язані з комуністичним минулим цього регіону. На цьому було наголошено під час зустрічі провідників Єпископських Конференцій центрально-східної частини Європи, яка була проведена в контексті приготування до майбутньої Надзвичайної Загальної Асамблеї Синоду Єпископів 2014 на тему:"Виклики душпастирства сім’ї в контексті євангелізації».

Зустріч, організована Радою Єпископських Конференцій Європи, проходила у Варшаві від 5 до 7 березня 2014 року. У ній участь кардинали та єпископи з Польщі, Хорватії, Чехії, Литви, Словаччини, України та Угорщини, а також Апостольський Нунцій у Польщі.

Учасники представили сучасне становище родини та подружжя у своїх країнах, вказуючи, що тепер, понад 20 років,після падіння комуністичних режимів, ситуація є особливо складною та відзначається спільними викликами. Існує подібність як на юридичному рівні, так і на рівні щоденного сімейного життя. Перед обличчям викликів, які виникли внаслідок глибоких змін секуляризованого суспільства, католицька Церква старається знайти відповідні розв’язки.

Єпископи наголосили на нелегкій ситуації, в якій знаходиться сучасна сім’ї, на проблемах, які викликає зменшення народжуваності, збільшення розлучених сімей, але також підкреслили душпастирські зусилля, спрямовані на поновне відкриття сімейних цінностей, зростання ментальності відкритості до життя та християнського виховання дітей.

Розглядалось питання приготування до Святої Тайни подружжя та до життя в сім’ї, а на це потрібно звертати увагу вже з юних літ, як також роль рухів на захист життя. Єпископи не оминули проблем, пов’язаних із збільшенням кількості співжиття та фактичних, незареєстрованих шлюбних стосунків, як також розлучених, що наново цивільно одружились, однак, не хочуть переривати зв’язку з Церквою. Хоч вони не можуть приступати до Святого Причастя, але їм треба конкретно вказати, як вони можуть брати участь у церковному житті, зокрема у справі виховання дітей, приготування до першого святого Причастя, катехизі, реколекціях. Таким людям потрібно особливої духовної підтримки. Радіо Ватикан

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *