Захоплення у подружжі: бути чи не бути?

Пригадаймо, коли останній раз ми займалися улюбленою справою, своїм хобі? Коли це було? Можливо, ви закинули усі ці «забави» ще до одруження? Або ж ви не знаєте, як знайти на це час, бо і так маєте багато щоденних обов’язків?

Кому це потрібно?

Подумаймо, як почувається людина, котра займається улюбленою справою. Задоволена, реалізована, щаслива, радісна… Хіба це не позитивні емоції? А як часто я переживаю ці емоції у повсякденному житті? Чи моє життя таке яскраве і насичене щодня? Гадаю, що далеко не завжди. Інколи ми й самі собі не дозволяємо повеселитися, зайнятися чимось улюбленим.

А взагалі чи є у вас хобі? Що вам подобається робити у вільний час? Вишивати, в’язати, майструвати з дерева, ворощувати квіти, малювати, фотографувати, а може щось таке особливе, що знаєте тільки ви і тільки вам це потрібно? Ваш чоловік чи дружина можуть не розуміти і не підтимувати вашого захоплення, та все ж ця справа вас надихає, дає вам енергії і задоволення. І всі це помічають, а особливо ви самі.

Власне, ми самі потребуємо мати свою «іграшку», з якою хочеться час до часу побавитися. Звісно ми не діти, але захоплення потрібні всім і дітям, і дорослим. З цим важко не погодитися, коли видно позитивний  результат.

Як знайти своє улюблене заняття?

Потрібно щось спробувати, а головне не боятися. У кожного з нас є свої інтереси, свої уподобання і потрібно відшукати своє хобі. Буває, що те чим ми захоплювалися в молодості тепер нам зовсім не цікаво, та зате є щось цілком інше. Подбайте, щоб кожен у сім’ї спробував себе в якомусь ділі, тоді іншим буде легше зрозуміти ваш інтерес. Не очікуйте, що вам відразу все вдасться. Можливо потрібно буде трохи часу, щоб визначитися, пристосувати, зрештою, навчитися чогось нового, та повірте – це вартує таких зусиль.

Пригадую одну знайому офтальмолога, яка має вже двох дорослих синів. З яким захопленням вона розповідала про те, як вони з подругами готувалися до конкурсу  найкращого оформлення дверей. Для цього вони використали скрапбукінг (створення фотоальбомів або фотоколажів з використанням різних декорацій і методів оформлення). Виявилося, що це її хобі і вона дуже любить таке рукоділля.

На даний час існує безліч варіантів, що робити на дозвіллі. Інтернет просто кишить усілякими штуками, які можна зробити своїми руками, групи у соцмережах з певного хобі, відеоролики і т.п. Потрібне тільки бажання, а коли ви відчуєте, що це вам потрібно, то і знайдеться час. Тоді й інші обов’язки по господарству будуть виконуватися з більшим ентузіазмом.

Існує такий стереотип, що поки жінка сидить в декреті, то тоді може займатися рукоділлям, а як тільки вийде а роботу, то їй вже це не потрібно. Справді, період догляду за маленькою дитиною, може спонукати до певного хобі, але його треба використовувати ефективно і не цуратися. А навпаки, я би радила розвивати свій інтерес і не занедбувати його в майбутньому.

На перший погляд може здатися, що ті всі «штуки» тільки для жінок.  А чоловік може мати своє хобі? Звичайно. Не раз зустрічалася з тим, що чоловіки вишивають і роблять це чудово. Дехто малює, вирізблює, майструє, готує, творить чудові речі, що навіть важко повірити, що це чоловічими руками. Та це правда. І не варто думати, що чоловік грубий і він не розуміється на тонкощах. Пригадаймо вишиті ікони о. д-ра Ю.Блажиєвського – чудові, правда. Але ж це не поодинокий випадок. Буває, що чоловік не дозволяє собі розкрити свої інтереси боячись осуду, нерозуміння, а це велика помилка. Кожен із нас наділений чимось особливим у своїх здібностях і задатках, тут лише варто спробувати і у вас обов’язково вийде.

Можливо чоловік любить спорт: заняття спортом чи захоплення спортивними іграми по телевізору або на стадіоні. Також потрібна справа. Погоджуюся, що у всьому треба мати міру, але все ж забороняти своєму чоловікові повболівати за улюблену команду не варто. Так, наприклад, риболовля – це захоплення мого чоловіка. І я шкодую, що йому не так часто вдається порибалити, бо знаю скільки задоволення це йому приносить. Він відпочиває від повсякденних справ, розслабляється, насолоджується природою. Як дружині так і чоловікові варто намагатись зрозуміти потреби одне одного, а тим більше, якщо задоволення цих потреб приносить радість і приємність вашому коханому (коханій).

Спільне хобі

На думку психологів сімейне заняття (хобі) подругів є певними ліками для стосунків, які поступово псуються. Навіть ті відносини, які ще не є в кризовій ситуації, стануть міцнішими задяки спільному хобі чоловіка і дружини.

Створивши сім’ю у двох людей виникає потреба морально і фізично вкладати у стосунки, а це спонукає і дає можливість мати багато цікавих тем для обговорення. Це найкраще працює за спільним заняттям. Така зайнятість поліпшує розуміння одне одного і дає сприятливу атмосферу вдома. Спільне хобі значно збільшує кількість часу проведеного удвох. І важливо, що цей час ми знаходимо добровільно, бо обох цікавить дане заняття.

Завдяки хобі сімейне життя набуває нових барв, проведення вільного часу стає більш насиченою подією. Подружжя отримує багато нової і цікавої інформації, що виключає байдужість і буденність у стосунках.

Хобі може бути важливим для сімей, в яких є вже діти. Воно допомагає позбутися деяких проблем непорозуміння між поколіннями. Цікаві та активні батьки легше знаходять спільну мову і зовойовують повагу зі сторони дитини підліткого віку. А інколи це навіть сприяє творчому розвитку і розкриттю талантів, прихованих рис особистості вашого сина чи доньки. Спільні інтереси чудово зближують всіх членів родини, дозволяючи їм краще пізнати одне одного.

Автор: Христина Решетило-Ковальчук

Інститут родини і подружнього життя

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *