Жоден Синод не може змінити вчення Церкви

index_63Церква у Польщі має більше дбати про душпастирство несакраментальних пар – сказав сьогодні у Варшаві Архиєпископ Войцех Полак.

Водночас, згадуючи Синод Єпископів на тему сім’ї, що закінчився минулого тижня у Ватикані, єрарх наголосив, що жоден Синод не має права змінювати вчення Церкви.

Під час розмови з журналістами,  митрополит Гнєзно сказав, що особи, які мають несакраментальні стосунки, повинні відчувати, що вони є в Церкві і їм мають надати душпастирську опіку.

Він визнав, що в Архиєпархії Гнєзно немає жодного спеціалізованого душпастирства для несакраментальних осіб, що виникає також з факту, що –  як сказали священики – ці особи не мають подібного очікування.

 «Я сказав, що в такому випадку не можемо чекати, ми повинні також виходити з тією чи іншою пропозицією», – сказав Архиєпископ Полак.

Він додав, що ініціативи виходити з проголошенням Євангелія до таких осіб проводять у різних місцях Польщі, наприклад у Варшаві, але, як зазначив, душпастирську опіку щодо несакраментальних пар має бути видно у всій країні.

Митрополит Гнєзно наголосив, що головним завданням Церкви у Польщі щодо осіб, які мають нові стосунки, є показати їм душпастирську опіку, натомість усілякі рішення канонічного характеру не є у компетенції ані єпископату, ані теж жодного єпископа, тільки Святішого Отця.

Архиєпископ Полак відмовився говорити на тему чи Папа Франциск думає про нові рішення щодо несакраментальних стосунків. «Сьогодні ми покликані надати душпастирську опіку і діяти на тому рівні, який є можливим, також з канонічного погляду», – наголосив він.

На запитання про те, чи можна очікувати змін у вченні Церкви щодо цього, Архиєпископ Полак відповів, що ніхто не має права змінити вчення, і додав, що жоден Синод не обговорює цю тему. MCI

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *