5 ознак, які доводять, що ви ще не дозріли до подружжя

Для більшості людей у будь‑якому куточку планети шлюб — найочікуваніша подія у житті. Думка про кохання тривалістю у ціле життя сповнює нас радісним захватом. І цілком слушно! Подружжя — це Божий дар, який ми вільні прийняти, не з огляду на те, що ми на це заслуговуємо, а лише тому, що Господь — благий та милостивий. Ми не можемо якось заслужити цього дару чи заробити собі на нього.

Подружжя — це дар, який ми отримуємо, однак його не вдасться прийняти без зусиль із нашого боку. Ви, можливо, дуже хочете заміж/одружитися, однак слід ретельно зважити, чи готові ви до цього кроку. І якщо виявиться, що не готові — не варто поспішати, потрібно, натомість, зайнятися собою, тими рисами характеру, які потребують особливої уваги. Отож, як  дізнатися, чи ми дозріли до того, аби бути вірними та насолоджуватися товариством однієї людини протягом усього нашого життя? Ось на що слід звернути увагу.

1. Ви не вмієте покладатися на Господа

Усім нам цього бракує: нам важко довіритися Богові у тій чи іншій ситуації. Грішні та зламані, ми шукаємо опори в інших речах. Однак доки ми не збагнемо та не визнаємо вартість того, що насправді значить довіряти Богові, та не побачимо радість, яка з цього випливає, ми не зможемо довіряти будь‑кому іншому.

2. Ви не обрахували витрат

Ісус навчав: «Хто бо з вас, коли захоче збудувати башту, не сяде перше й не порахує видатків, чи має чим закінчити» (Лк 14, 28). Подружжя кличе до жертви, і нам слід брати під увагу цей факт, а не лише переваги та «бонуси», які воно приносить.

3. Ви не готові брати відповідальності за власні вчинки

Ми часто думаємо, що, дорослішаючи, стаємо автоматично готовими до укладання подружнього зв’язку. Однак справжня дорослість чи зрілість часто не мають нічого спільного із віком і означають здатність людини дбати про себе та забезпечувати іншим фінансову, емоційну та духовну підтримку.

4. Ви шукаєте у відносинах визнання та сенсу свого існування

Подружжя може стати насправді і прекрасною пригодою, і жахливим ідолом, якому ми будемо вклонятися. Якщо ми надто багато надій та сподівань покладатимемо на наші відносини, це може працювати проти нас. Справжнє визнання та почуття сенсу існування приходить від Христа, навіть якщо ви вже одружені.

5. Ви не розпізнали свого покликання

Ми покликані Господом зробити те, чого ніхто крім нас зробити не зможе. Якщо ми входимо у відносини без переконання, що саме це є нашим покликанням, усе закінчиться тим, що людина, яка буде поруч, страждатиме. Ми втягуватимемо іншу особу у наше втрачене положення. Перед тим, як шукати чоловікі/дружину, віднайдіть себе!

Джерело: CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *