Як говорити про секс із вашою дитиною

Чи не живете ви часом у переконанні, що ваша донька‑оазівка чи син‑міністрант за допомогою благочестивих принципів і підстав віри побзавлені тілесних переживань?

Чи ставить ваша дитина вам «незручні питання» щодо своєї сексуальності? А може, ви пам’ятаєте, дорогі батьки, коли самі ініціювали таку розмову? Ви скажете: «На щастя, мене це оминуло» або «мені вдалося якось викрутитися, зрештою, це ще дитина»?

Або, може, ви живете в переконанні, що ваша донька‑оазівка чи син‑міністрант зі схильністю до священства за допомогою благочестивих правил і засад віри були кастровані з тілесних переживань? Що їх це, звісно ж, не стосується, бо якщо вони знають, що таке гріх, то не перетнуть «цієї» межі? Що обітниця дошлюбної чистоти її гарантує?

Шановні батьки, будьте впевнені, що якщо ви не є довіреною особою вашої дитини, то на 200% нею є хтось інший. Що так само, як віру в Миколая, який літає по небу на санях, розвіяли товариші по школі, так випарувалася і байка про лелеку, що приносить дітей.

Ігнорування природної цікавості, уникання правди, інфантилізація потреб повідомляє, що те, що нижче пояса, — табу, або питання гріха, вульгарності, нечистоти; тому, звісно, відповідь «ні». Майже автоматично гідними довіри стають однолітки. І, на жаль, джерелом статевого виховання серед підлітків також стають порнографічні сайти.

Здогадуюся, що зараз у вашій голові з’являється заспокійлива думка: «Моя дитина? Відмінник? Міністрант? Постійний учасник паломництв? Ні! Це не можливо!» Однак, якщо ваша дитина має смартфон із доступом до інтернету, якщо має в своїй кімнаті ноутбук, який ви не можете контролювати крізь зачинені двері, якщо вона проводить більшу частину дня з друзями, які встановлюють нові тенденції та вже давно або взагалі ніколи не ставила вам питань про те, що стосується фізики та хімії тіла, то знайте, що саме серед знайомих і в інтернеті вона шукає відповідей на найпоширеніші запитання. А що вона там знаходить?

Зірка‑підліток YouTube і Snapchat або SeksMasterka. Понад 200 тис. передплатників та удвічі більше переглядів. Це вона є секс‑вихователькою всіх залишених напризволяще дітей. Не потрібно пояснювати, наскільки знищене мислення про своє тіло і про свою сексуальність має молодь, вихована своїми однолітками та порнозірками.

Є дані, які говорять, що 7% від загального числа тих, хто народжує, — це підлітки. Щораз більше дівчаток у віці до п’ятнадцяти років висловлюють бажання і готові до сексуального життя. І така статистика зростає. Це свідчить не про патологію, а про факт, що стільки батьків зазнали поразки у вихованні. Що так багато батьків не можуть захистити своїх дітей від агресивної сексуалізації сучасної поп‑культури. Можливо, вони наївно вважають, що це зробить за них школа, священик на сповіді, або допоможе, якщо замкнути дитину на ключ.

Навіть найпобожніша дитина потребує певної дози знань про себе та механізми, що нею керують. Навіть найпобожніша дитина не живе замкнена у банці віри з імунітетом від спокус цього світу. Про це знали вже канонізовані батьки святої Терези з Лізьє і тому вони, перш ніж іти до міста з доньками, перевіряли, який маршрут вільний від сумнівної реклами.

Шановні батьки, беріть із них приклад! Вивчіть «інтернет», поцікавтесь сайтами й кумирами своєї дитини, придивіться, як середовище знайомих впливає на неї, обмежте те, що ставить під загрозу тонку структуру дозрівання серця, наприклад, перенесіть комп’ютер у вітальню; читайте рецензії на ігри, які ви купуєте; зверніть увагу на те, що вдягає ваша дитина, що читає, які фільми дивиться.

А насамперед: дайте дитині себе! Розмовляйте, розмовляйте і ще раз розмовляйте. Не з позиції вихователя, а як людина, яка хоче зрозуміти і супроводжувати, яка з поваги до потреб дитини хоче поділитися тим, що знає, і навіть, щоб дізнатися більше.

Ненав’язливо покажіть дитині, що вона може прийти до вас із найганебнішою таємницею на світі; що навіть якщо би вона (як барвисто висловився один проповідник) «співжила з їжаком у бетономішалці», ви не будете обурені нею, а спільними зусиллями знайдете вихід із ситуації. Будьте компасом для тих, за кого ви відповідаєте.

Джерело: CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *