Ембріон – найперша стадія розвитку людини

219490_dsc_2383_7Ембріон – найперша стадія біологічного розвитку людини, оскільки він містить увесь її генетичний код, – наголошує генетик проф. Анджей Коханьскі.

16 травня у варшавсько-праській курії відбулась зустріч експертів Конференції єпископату Польщі у біоетичних справах. Головною темою засідання, яке очолив Архиєпископ Генрик Хозер, було питання т.зв. мозгової смерті і статус людського ембріону. «Опис цього статусу, чи ідентифікація того, чим він є, є основоположним питанням, оскільки детермінує цілу дискусію, присвячену заплідненню і розвитку людської особи», – зазначив генетик.

В ході зустрічі було звернено увагу на те, що крім моменту з’єднання двох геномів у розвитку людини немає жодного іншого важливого моменту. «З біологічної точки зору, ембріон є найпершою стадією розвитку людської особи, оскільки це вже повністю детермінований склад генетичної інформації, яка з часом реалізується, – говорив проф. Анджей Коханьскі. – Ембріон не є ані річчю, ані тканиною, оскільки жодна тканина немає таких можливостей для розвитку, які є характерними для ембріона, тому в такому випадку важко говорити про питання власності».

Експерти КЄП з біологічних питань дискутували також на тему мозгової смерті. «Розвиток трасплантології викликає щоразу більше дискусій, оскільки з ним пов’язана проблема критеріїв смерті, тобто моменту, в якому існує можливість взяти життєво важливі органи від донора і передати особі, яка їх потребує. З’являються голоси, які піддають сумніву факт того, що мозгова смерть означає остаточну смерть людини», – зауважив Архиєпископ Хозер.

Він додав, що постійна боротьба з часом, яка має місце в трансплантології, може погрожувати скороченням часу процедур з огляду на нагальність справи, що в свою чергу може погрожувати зловживаннями. «Усвідомлюючи важливість усієї справи, мусимо шукати допомоги вчених, особливо нейрофізіологів, які щодня стикаються з питанням мозгової смерті», – наголосив глава комісії експертів, яку польський єпископат скликав 18 червня 2008 року. Католицький інформаційний оглядач

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *