Кардинал Кафара про пропозицію кардинала Каспера щодо розлучених

 

 index_34Церковні дебати про розлучених і допускання їх до таїнств сходять на погану дорогу і стають подібними до казуїстики, яку використовували проти Ісуса фарисеї – вважає кардинал Карло Кафара, перший і багаторічний глава Папського Інституту ім.Івана Павла ІІ для вивчення Подружжя і Родини. Таким чином він прокоментував публічні висловлювання кардинала Вальтера Каспера, який пропонує допускати до таїнств розлучених осіб, які живуть в несакраментальних зв’язках, після відбування відповідної покути.

«Це власне така перспектива, в якій Ісус не хотів розглядати подружжя. Ісус не конфронтує осіб з нормою, але з правдою, яку Отець записав на початку в наше серце. Якщо ми не вийдемо з цієї логіки, яку пропонують фарисеї, то неуникно постанемо перед дилемою: людина чи моральний закон? Або, або. Це пояснює Іван Павло ІІ у Familiaris consortio. І мене дуже дивує, що у всій цій дискусії замовчується навчання Івана Павла ІІ. Цей великий Папа посвятив людській любові 134 катехези. Як наочний свідок можу запевнити, що проблема розведених осіб, які живуть у несакраментальних зв’язках, розглядалась Папою Іваном Павлом ІІ з великою увагою і дуже глибоко. Папа брав до уваги різні ситуації. Хто вважає Familiaris consortio задавненим документом, найправдоподібніше взагалі його не читав. Проблема лежить в іншому місці. Чи в останні роки ми дійсно голосили Євангеліє подружжя? А може швидше ми займались частково психологією і частково Словом Божим?» – сказав кардинал Радіо Ватикану.

Кардинал вже раніше зауважив, що гіпотеза кардинала Каспера мовчить на основне питання, яке стосується першого подружжя. Якщо Церква допустить розлучених до таїнств після певної покути, то тим самим легалізує цей повторний зв'язок. А що тоді з першим? Всі папи навчали, що не мають влади над важно укладеним подружжям. Бігамія ж суперечить вченню Святого Письма. А якщо в певних випадках Церква дозволить позаподружнє сексуальне співжиття, то чому це не розтягнути на вільні зв’язки чи гомосексуальні пари? Кардинал особливо підкреслює, що фальшивим є твердження про те, що навчання Церкви залишиться незмінним, а серед вірних поширюється переконання про те, що безумовної нерозірвальності подружжя не існує. Католицький інформаційний оглядач

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *