«Педагогіка травми»: одноденний тренінг для Наставників дітей-сиріт

 

trening-215 березня 2014 р. у Львові працівники Комісії УГКЦ у справах родини провели одноденний тренінг для Наставників дітей-сиріт на тему «Педагогіка травми». Участь у тренінгу взяли особи, які задіяні у проекті Наставництва. Такі зустрічі, семінари та тренінги проводяться один раз на два місяці у рамках супроводу і підтримки Наставників.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають у закладах опіки, усі пережили травматичний досвід. Ми можемо говорити про нього тоді, коли батьки не помічали і не задовольняли базових потреб дитини, чи коли батьки знущалися над дитиною, в результаті чого вона втратила їх як об’єкт захисту. Цей досвід впливає на психологічний стан дитини, її розвиток та відображається у поведінці.

Учасники тренінгу мали змогу почерпнути знання, які будуть для них корисними при взаємодії з дитиною-сиротою, допоможуть краще зрозуміти її стан та потреби. Також була нагода для того, щоб обмінятися досвідом, обговорити важливі питання та поспілкуватися з однодумцями.

 

trening-150x150Нагадаємо, що проект Наставництва реалізується у Львові вже з 2012 року. Суть Наставництва полягає у тому, що доросла людина будує стосунки з дитиною-сиротою, регулярно зустрічається з нею, спілкується та допомагає. Таким чином у дитини з’являється друг, близька людина, якій можна довіряти, до якої можна звертатися за порадою та підтримкою. Як показує досвід, стосунки з Наставником є дуже цінними для дитини і позитивно впливають на неї та допомагають приготуватися до самостійного життя поза інтернатом.


Цього року проект Наставництва буде впроваджуватися у Червонограді та Дрогобичі. Усіх зацікавлених просимо звертатися за додатковою інформацією за тел.: (032)2610411, 068 5020162, 067 3575625, ел. адреса: rodyna@ugcc.org.ua Комісія УГКЦ у справах родини

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *