Папа: любов і чистота — рецепт для довгого життя

d581524693Говорячи про кризу сім’ї, Папа Франциск, зазначив, що сьогодні заручини на практиці часто стають вільним зв’язком.  Тим часом добрі заручини дозрівають, як плід, до подружжя.

Гучним «Добривечір, Франциску!» привітали Папу 100 тис. молодих мешканців Неаполя на бульварі Лунгомаре Караччіоло над Неаполітанською затокою. Франциск не виголосив запланованої промови, а, імпровізуючи, відповідав на запитання представників молоді, старших і сімей. Обік Святішого Отця сиділа пара наречених і пара людей старшого віку.

Папа вказав, що Бог промовляє до нас словами, вчинками і мовчанням. На хресті це мовчання Ісус сприйняв навіть як те, що Бог Його покинув. До Його мовчання, наприклад, перед лицем страждань дітей, ми можемо тільки наблизитися, вдивляючись у хрест Христа.

У нинішньому суспільстві викидають непотрібне. За непотрібне визнають дітей, обдаровуючи ніжністю псів і котів. Непотрібними стають люди старшого віку, бо створюють проблеми, тож їх полишають самих на себе, щоб помирали. Тим часом любов, близькість, ласка — це найкращі ліки, завдяки яким можна довго жити.

Суттєвим елементом зустрічі став заклик до молодих провести іспит совісті з Четвертої Божої заповіді: «Шануй батька твого і матір твою». Чи близький ти до своїх постарілих батьків? Чи відвідуєш їх у домі престарілих? Чи витрачаєте ви на них час, чи кажете їм, що любите їх? — запитував Франциск, додаючи, що всі потребують любові, і з плином років щораз більше.

Говорячи про кризу сім’ї, Папа зауважив: вона проявляється не тільки в тому, що молоді люди співживуть без шлюбу та будь-яких зобов’язань, але також і в тому, що подружжя укладають не заради таїнства, а з суспільних причин. Чи ж вистачить у такій ситуації трьох конференцій, аби заохотити до подружжя? — замислювався Святіший Отець. Він вказав, що це не питання курсу на кшталт «Як укласти подружжя за вісім лекцій». Підготовка до подружжя починається вже в батьківському домі й триває у заручинах.

Ось тільки за нинішніх умов заручини стають на практиці вільним зв’язком. Тим часом добрі заручини дозрівають, як плід, до подружжя, зазначив Папа.

Він вказав, що сім’ї шкодять також «ідеологічні колонізації», а серед них — «помилка», якою є гендерна теорія, що викликає стільки сум’яття.

Франциск визнав, що він не має рецепту від кризи сім’ї, і виразив радість, що «Господь надихнув» Синод єпископів на цю тему. Папа тільки зазначив величезну роль молитви та свідчення любові. Він застеріг, що в подружжі конфлікти будуть завжди, але не можна закінчувати дня без примирення. У подружжі, сказав Папа, важливим є не «я», а «ми», й тоді радість помножується на два, а біль ділиться на два.

Кожна весна — це новий початок шляху любові, чергове розцвітання. Нехай, отже, молодь не втрачає надії, а старші люди нехай переказують мудрість. Вони — як добре вино, коли воно старіє. У ньому є те добре, що служить молодим. Молоді мають силу, а старші — пам’ять і мудрість. Народ, який не турбується про молодь, залишаючи її без праці, й не турбується про літніх людей, — не має майбутнього. Якщо ми хочемо, аби наш народ мав майбутнє, то маємо турбуватися про молодих, шукаючи їм роботу, шляхи виходу з нинішньої кризи, даючи їм цінності, освіту, а також піклуватися про старших, які переказують мудрість життя, — зазначив Святіший Отець.



Джерело: CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *