Папа повінчає пари, які живуть разом або вже мають дітей

Pope_Francis_greets_pilgrims_in_St_Peters_Square_during_the_Wednesday_general_audience_on_Dec_4_2013_Credit_Kyle_Burkhart_CNA_10_CNA_12_4_13Папа, як єпископ Рима проведе свою першу шлюбну церемонію у ролі Понтифіка під час Меси 14 вересня у базиліці Св.Петра. Подія, у якій візьмуть участь 20 пар з Римської дієцезії, приурочена таїнству Шлюбу й організовується вікаріатом Рима.

Серед пар, які братимуть шлюб будуть такі, що живуть разом або вже мають дітей. Вік наречених сягає від 25 років до 56. Пари, які вінчатимуться — дуже різноманітні, зі своїми, унікальними історіями, «деякі були заручені протягом багатьох років, інші — зовсім недовго, є також такі, що живуть у цивільному шлюбі чи вже мають дітей, але будуть присутні й такі, що познайомилися у церкві», — зазначено у прес-релізі дієцезії.

Хоча співжиття до шлюбу не вважається канонічною перешкодою для одруження, це все-таки суперечить навчанню Церкви про шлюб та сексуальну близькість. Церква закликає парафіяльних священиків допомагати парам готуватися до шлюбу, показуючи їм, що свідченням християнської сім’ї може бути узаконення їхнього стану під час шлюбної церемонії.

Одна з наречених на ім’я Габріела ніколи не була одружена, але має доньку. Вона розповіла італійській газеті La Repubblica за 9 вересня, що її дочка теж відвідає церемонію у Ватикані.

«Ми знайомі 5 років і наше бажання взяти шлюб у Церкві виникло через відчуття, що нам бракує таїнств», —розповідає пара. Коли парафія повідомила їм про можливість отримати таїнство Шлюбу від самого Папи, вони були шоковані. «Ми не почуваємося достойними через свій вік та минуле», — відповіли вони. Папська шлюбна Меса пройде за кілька тижнів перед початком незвичайного Синоду Єпископів на тему сімей, який відбудеться 5-19 жовтня.

Папа Франциск переконаний, що пастирський підхід у допомозі подружнім парам повинен бути «розумним, надихаючим та повним любові», тому що сім’ї сьогодні «сприймають зверхньо, а часом нехтують ними». У лютому Святіший Отець сказав кардиналам, що роздуми на тему сім’ї «повинні відкривати нам красу подружжя та сім’ї, велич цієї людської реальності, яка є такою простою, але водночас такою багатою, повною радості й надії, навіть у боротьбі та стражданнях».

Церемонія, яка пройде в середині вересня буде першою публічною шлюбною Месою, яку провадитиме Папа. Останній раз подібна церемонія відбувалася у 2000 році, коли Папа Йоан Павло ІІ вінчав 8 пар із різних куточків світу в рамках Ювілею для сімей. Він також вінчав іншу групу наречених у 1994 році, святкуючи Міжнародний рік сім’ї. CREDO

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *