Подружжя – це таке ж покликання, як і священство чи богопосвячене життя. Готуючись до першої офіційної зустрічі Папи Франциска з нареченими

1_0_772001У п’ятницю, 14 лютого 2014 р., в день літургійного спомину святого Валентина, Небесного Покровителя закоханих, Папа Франциск зустрінеться із нареченими. Ініціатива під назвою «Радість відповіді “Так!” назавжди» проводиться Папською Радою у справах сім’ї в рамках приготування до Надзвичайної Асамблеї Синоду Єпископів, запланованої на жовтень 2014 року.

На зустріч з Папою, яка відбудеться опівдні на площі Святого Петра, запрошені наречені, які брали чи беруть участь у програмах приготування до подружжя. Згідно з початковим задумом, зустріч мала відбутися у залі Павла VI, але з огляду на кількість бажаючих, які зголосилися – а їх вже майже 20 тисяч – вирішено її провести на площі.

Це буде перша офіційна зустріч Святішого Отця Франциска з нареченими, але під час різних нагод він неодноразово закликав закоханих та молоді подружжя «жити радістю вірної та плідної любові». Пригадаємо його зустріч з італійською молоддю під час відвідин Ассісі у жовтні минулого року. Відповідаючи на запитання молодої пари про значення подружжя, Папа сказав: «Що таке подружжя? Це справжнє та властиве покликання, якими є також священство та богопосвячене життя. Двоє християн, які одружуються, розпізнали в історії свого кохання Господнє покликання, заклик створити із двох, із чоловіка та жінки, одне тіло, одне життя. А Свята Тайна Подружжя огортає це кохання Божою благодаттю, вкорінює його у Бозі. І з цим даром, з надійністю цього покликання, можна впевнено вирушати у подорож, не боячись нічого, адже разом можна все здолати!».

Одночасно, Папа визнає, що сучасні покоління не мають цієї моральної та духовної основи для будування стійких стосунків, її сьогодні «не гарантує ні сім’я, ні суспільні традиції. Навіть більше, – додає він, звертаючись до молоді, – суспільство, у якому ми народилися, віддає перевагу індивідуальним правам, а не сім’ї, віддає перевагу взаєминам, які тривають лише до початку труднощів, а тому іноді говорить про взаємини пари, сім’ї чи подружжя у поверхово та двозначно». Цьому сприяє також культура егоїзму та культура провізоричності, згідно з якою «ніщо не буває остаточним». Радіо Ватикан

 

Опубліковано у Комісія у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *